Microsoft ujawnia, że ​​hakerzy Solarwinds atakują 150 organizacji za pomocą wiadomości phishingowychpodał,

Wszystko o urządzaniu, remontowaniu i dekorowaniu wnętrz. Szukasz praktycznych rad i patentów związanych z meblami, sprzętem i całym wyposażeniem domu? Dołącz do dyskusji.
Gąsienica

Microsoft ujawnia, że ​​hakerzy Solarwinds atakują 150 organizacji za pomocą wiadomości phishingowychpodał,

Post autor: Gąsienica »

Microsoft. Wspierana przez Rosję grupa hakerów บาคาร่า ambbet stojąca za hackiem „Solar Winds”, aby w zeszłym roku wydobyć informacje z kilku agencji rządowych. Przeprowadził atak cybernetyczny na agencje rządowe USA. i za granicą W tym w tym tygodniu think tanki wykorzystujące techniki spear phishingu lub ataków ukierunkowanych. Za pośrednictwem poczty elektronicznej Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego (Amerykańska Agencja Rozwoju Międzynarodowego)
Tom Burt, wiceprezes Microsoft. powiedział w poście na blogu późnym czwartkowym wieczorem: taki atak ma na celu 3000 adresów e-mail ponad 150 organizacji, co najmniej jednej czwartej z tych organizacji. prace związane z międzynarodowym rozwojem pomocy humanitarnej i prawami
człowieka, jednak Microsoft nie określił w poście na blogu, że wysiłki grupy hakerów mają duży sukces
w firmie Volexity cyber security. który monitoruje takie włamania, ale nie ma możliwości śledzenia z systemów pocztowych, ponieważ Microsoft informuje, że niski wskaźnik wykrywalności wiadomości phishingowych wskazuje na to, że hakerzy. „Powinno być dość skuteczne w infiltracji celu” —
Obrazek
powiedział wiceprezes Microsoftu. powiedział również, że ten atak pokazuje, że rosyjska grupa hakerów podjęła kilka ciągłych prób „celowania w agencje rządowe pracujące nad polityką zagraniczną. W ramach wysiłków zmierzających do zbierania danych wywiadowczych „przez rządy tych działających grup hakerów z 24 krajów
. Uzyskaj dostęp do konta e-mail USAID Constant Contact, konta e-mail marketingowego. Jak donosi Microsoft i wysłał realistyczny e-mail phishingowy z dnia 25 maja według treści Twierdzi, że ma nowe informacje o oszustwach wyborczych w USA w zeszłym roku i wstawia linki zawierające złośliwe oprogramowanie lub programy zaprojektowane do atakowania komputerów i sieci, które umożliwiłyby hakerom uzyskanie dostępu do komputerów, które przez dłuższy czas były słabo zabezpieczone .
Microsoft poinformował również w innym blogu, że takie próby hacking trwają. i istnieje wiele zmarszczki za pomocą włóczni phishing techniki, które są skierowane do osoby określonej lub firmy, który został wykryty po raz pierwszy w styczniu to przeszłość, zanim rozwinęła do wysyłania e-maili do masowych użytkowników w tym tygodniu.
Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa nazywają to działaniem „zajętym” lub łatwym do wykrycia. „Słoneczne wiatry” w zeszłym roku To pozwala hakerom na infiltrację prywatnych firm. Dziesiątki think tanków W tym dziewięć innych agencji rządowych USA, był to atak przemytniczy, który trwał przez większość roku. Zanim firma FireEye, zajmująca się cyberbezpieczeństwem, złapała go w grudniu ubiegłego roku.
Incydent Hack Solar Winds był oportunistyczną aktualizacją niektórych programów firmy. Chociaż ten hack używa poczty e-mail jako narzędzia. W obu atakach hakerzy mieli na celu zniszczenie zaufania do systemów technologicznych.