Dom pasywny to przyszłość?

Wszystko o urządzaniu, remontowaniu i dekorowaniu wnętrz. Szukasz praktycznych rad i patentów związanych z meblami, sprzętem i całym wyposażeniem domu? Dołącz do dyskusji.
Awatar użytkownika
józefina96
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2019, 18:34

Dom pasywny to przyszłość?

Post autor: józefina96 »

Jak odnosicie się do tych wszystkich nowinek technologicznych w domach? Podobają Wam się domy pasywne, czy uważacie że to kolejne zagrania marketingowe producentów?
Awatar użytkownika
ryszard_89
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2019, 22:57

Re: Dom pasywny to przyszłość?

Post autor: ryszard_89 »

To prawda, domy pasywne to przyszłość. Ale myślę, że najlepiej takie rozwiązania zaplanować już na etapie budowy. Firma Rimb zajmuje się całą budową domów pasywnych i doradza jakie rozwiązania dobrać.
Awatar użytkownika
Krystyn1979
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:43

Re: Dom pasywny to przyszłość?

Post autor: Krystyn1979 »

Uważam, że to zdecydowanie przyszłość. Powinniśmy korzystać z odnawialnych źródeł ile się da. Sama mam pompę ciepła, a w najbliższych latach planuję fotowoltaikę. To świetne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
firt
Posty: 125
Rejestracja: 06 maja 2020, 11:34

Re: Dom pasywny to przyszłość?

Post autor: firt »

Oj tak, sami mieszkamy w domu pasywnym, który wykonała nam firma Bee House Technology http://www.beehousetechnology.com/oferta/domy-pasywne/ z Warszawy. Ta firma praktykuje połączenie tradycyjnych i ekologicznych materiałów z nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Nasz dom jest pasywny, więc jego eksploatacja pochłania znacznie mniej energii niż tradycyjny. Firma jest godna polecenia, znają się na tym co robią, dotrzymali terminów, no i mają świetne ceny i fachowców, polecam.
Awatar użytkownika
kochamtulipany
Posty: 91
Rejestracja: 18 lut 2020, 20:13

Re: Dom pasywny to przyszłość?

Post autor: kochamtulipany »

Jeśli jesteś w trakcie budowy domu lub nadzorujesz takową to na pewno będziesz potrzebować profesjonalnych sprężarek. Ja mogę polecić taki portal https://www.almig.pl/ gdzie możesz zakupić lub wynająć taki sprzęt i mieć pewność że spełni wszelkie oczekiwania.
Awatar użytkownika
astronom
Posty: 202
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:28

Re: Dom pasywny to przyszłość?

Post autor: astronom »

Akurat ja nigdy nie miałem okazji nawet przebywać w domu pasywnym więc na dobrą sprawę nie do końća wiem jak się sprawdzają takie rozwiązania. Myślę, że może to być fajny obiekt który bywa energooszczędny. na pewno w każdej sytuacji i tak czuwa nad inwestycją nadzór budowlany http://awariebudowlane.pl/nadzor-budowlany-wroclaw który przecież może skontrolować taką budowę.
ODPOWIEDZ