Budowa a rekuperacja

Wszystko o urządzaniu, remontowaniu i dekorowaniu wnętrz. Szukasz praktycznych rad i patentów związanych z meblami, sprzętem i całym wyposażeniem domu? Dołącz do dyskusji.
Awatar użytkownika
gapa
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2019, 9:26

Budowa a rekuperacja

Post autor: gapa »

Niedługo rozpocznę budowę domu. Chciałabym, aby był to dom nowoczesny dlatego zastanawiam się poważnie nad taką opcją jak rekuperacja w domu. Czytałam wiele na ten temat na stronie http://centrumrekuperacji.pl/ i wydaje mi się to bardzo dobrą opcją. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
dudis
Posty: 65
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:43

Re: Budowa a rekuperacja

Post autor: dudis »

Z tego co wiem to dobre rozwiązanie. Ja szukam informacji na temat bezprzewodowych systemów sterowania ogrzewaniem podłogowym bo znaleźliśmy sterowniki na https://www.salus-controls.pl/ . W mieszkaniu o powierzchni 74 m2 mamy wydzielone 4 strefy ogrzewania i chciałabym dobrać do takiej instalacji sterowanie bezprzewodowe. Co radzicie ?
Awatar użytkownika
Mugolka34
Posty: 53
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:17

Re: Budowa a rekuperacja

Post autor: Mugolka34 »

My też niedługo zaczynamy budować dom i przede wszystkim mamy problem właśnie z wyborem ogrzewania i tu rekuperacja również bardzo nas interesuje. Jak i nie do końca byliśmy zgodni co do tego, jaki rodzaj instalacji do usuwania nieczystości komunalnych chcemy zamontować. Ostatecznie wybór padł na szambo betonowe. To co nas przekonało to przede wszystkim ekonomia. Z tego co czytałam tutaj - http://beechhousevetbrighton.moonfruit.com koszty budowy czy umieszczania włazu do szamba nie są jakieś kosmiczne i mieszczą się w naszym budżecie. To co najbardziej mnie do tej pory martwiło to opróżnianie zbiornika, ale teraz już wiem, że wystarczy czujnik poziomu szamba żeby zawsze mieć rękę na pulsie.

krynica morska spa basen
Awatar użytkownika
gwiazdka
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2019, 19:50

Re: Budowa a rekuperacja

Post autor: gwiazdka »

Od jakiegos czasu zastanawiamy się nad wyborem nowoczesnego projektu naszego domu. Bardzo podoba mi się nowoczesne budownictwo i jego przykłady. Widziałam kilka realizacji tych architektów http://tani-dom.pl/ i bardzo jestem zaskoczona ich pomysłowością. Chyba zdecydujemy się na to by i nam zaprojektowali dom.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 225
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:05

Re: Budowa a rekuperacja

Post autor: kozi44 »

Na pewno warto jest też zastosować takie urządzenie jak Czujnik gazu ziemnego. Dzięki niemu w domu będziecie mogli czuć się bezpieczniej, ponieważ ostrzeże on was na czas o każdej nieprzewidzianej awarii instalacji
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 183
Rejestracja: 17 lut 2020, 12:29

Re: Budowa a rekuperacja

Post autor: Luna »

Budując dom warto pomyśleć o wszelkich aspektach - przede wszystkim zakupić porządny sprzęt i materiały. Akcesoria szalunkowe przydadzą nam się między innymi przy betonowaniu czy w konstrukcji stropu - zobacz na ofertę sklepu ABC Szalunki - tutaj można znaleźć takie produkty w dobrych cenach. Warto stawiać na wysoką jakość, bo wkońcu chodzi tutaj o budowe naszego wymarzonego domu, który powinien być przede wszystkim trwały i bezpieczny

test oczu
Awatar użytkownika
astronom
Posty: 202
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:28

Re: Budowa a rekuperacja

Post autor: astronom »

Bardzo wiele zależy od tego czy faktycznie chcemy mieć u siebie takie udogodnienia. Ja jestem zdania, że przede wszystkim podczas budowy powinniśmy się skupić na właściwym wykonaniu projektu. Ja także czytałem na stronie http://awariebudowlane.pl/ekspertyzy-budowlane-wroclaw iż właśnie ekspertyzy budowlane są często wykorzystywane podczas realizacji projektów.
Grześ

Re: Budowa a rekuperacja

Post autor: Grześ »

Jak budujesz dom i postawiłeś na rekuperację to będziesz potrzebował solidnego dostawcy wszelkiego typu sterowników. Ja korzystam od lat z usług STEROWNIKITECH.PL i nigdy nie zawiedli jeśli chodzi o dostępność produktu jak i odpowiednią cenę. Myślę że spełnią twoje oczekiwania i będą pomocni w procesie budowy.
hylia7044

Re: Budowa a rekuperacja

Post autor: hylia7044 »

Zobaczcie sobie też na ofertę sklepu https://gigaom.pl/czujniki-optyczne-refleksyjne to szeroka i dobra oferta na produkty automatyki przemysłowej. To urządzenia od renomowanych producentów. Zobaczcie bo warto znać ofertę. Zamawiałam tam wiele produktów miedzy innymi czujniki optyczne.
ODPOWIEDZ