Odpady w firmie

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować wpis? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
kajak
Posty: 40
Rejestracja: 07 sty 2020, 16:42

Odpady w firmie

Post autor: kajak »

Myślę, że w firmie powinno się utylizować śmieci w odpowiedni sposób. Trzeba czuć odpowiedzialność za swoje czyny. Ma to duży wpływ na nasze środowisko, które i tak już jest zniszczone. Ciekawą ofertę znalazłam tu: https://esbud.pl/. Firma zajmuje się skupem elektrośmieci, wywozem mebli, utylizacją odpadów w firmie we właściwy sposób. A Wy w jaki sposób pozbywacie się niepotrzebnych rzeczy?
Awatar użytkownika
anulka30
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2020, 18:19

Re: Odpady w firmie

Post autor: anulka30 »

Warto tutaj pomyśleć o firmie https://www.bys.pl/uslugi/odbior-odpado ... tucji-biur , która ofertę ma bardzo fajną na idealnych warunkach. Każdy znajdzie coś ciekawego dla Siebie. Pojemniki dopasowują do potrzeb, nie ma problemu z odbiorem, mogą nawet w nocy.
Awatar użytkownika
warne
Posty: 32
Rejestracja: 19 cze 2020, 9:13

Re: Odpady w firmie

Post autor: warne »

Jeżeli chodzi o makulaturę, to warto oddawać ją na recykling (jeżeli nie są to jakieś tajne dokumenty :)). U nas sporo papierów się przewala, takich bez danych osobowych, więc jak możemy i już ich nie potrzebujemy, to wszystko oddajemy na do skupu r.r.metall w Środzie Wielkopolskiej https://www.rrmetall.com.pl/oferta. Oni już od lat przyjmują od nas makulaturę, są rzetelni, mają dobre ceny, no i te nasze odpady są faktycznie przetwarzane, polecam.
Awatar użytkownika
part
Posty: 100
Rejestracja: 16 lip 2020, 18:45

Re: Odpady w firmie

Post autor: part »

U nas odpadami z tworzyw sztucznych zajmuje się firma WTÓRPLAST-RECYKLING z Poznania https://www.wtorplast-recykling.pl/oferta. Oni zajmują się odbiorem i transportem odpadów prosto od nas, wystawiają wymaganą przepisami prawa kartę przekazania odpadów, wszystko jest więc całkowicie legalnie, w dobrej cenie i dla nas jak najbardziej wygodnie. Ta firma zajmuje się również recyklingiem odpadów, więc tym bardziej warto skorzystać właśnie z ich usług, polecam.
Awatar użytkownika
curry
Posty: 53
Rejestracja: 20 lip 2020, 10:10

Re: Odpady w firmie

Post autor: curry »

Gospodarka odpadami w firmie to bardzo ważny temat. U nas mamy do czynienia nie tylko ze zwykłymi odpadami, ale również z tymi niebezpiecznymi. Dlatego zatrudniamy firmę, która zna się na tym temacie i jest bardzo rzetelna. Mówię tu o EKOPROD z Koskowic http://www.utylizacja.legnica.pl/zakres-dzialalnosci, która działa na terenie Legnicy. Oni mają bardzo atrakcyjne ceny, mają także w swojej ofercie unieszkodliwianie i utylizację odpadów, dodatkowo pracują całkowicie legalnie, polecam.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 225
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:05

Re: Odpady w firmie

Post autor: kozi44 »

moim zdaniem najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest zainstalowanie w telefonie apki https://www.cludo.pl/pan-smieciarz/ To bardzi fajne narzędzie, ta sztuczna inteligencja pomoże Ci i da odp. na każde zadane pytanie
Awatar użytkownika
block.brenden
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2020, 14:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Odpady w firmie

Post autor: block.brenden »

Wszystkie odpady medyczne muszą być zbierane i segregowane w miejscu ich powstawania oraz umieszczane w wytrzymałych pojemnikach lub workach, które są odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak wilgoć oraz na działanie substancji chemicznych. Najlepiej skorzystać z usług firmy, która zajmuje się utylizacją odpadów medycznych https://ekomed-go.pl/strona-glowna/czym-sie-zajmujemy/.
słowiczek

Re: Odpady w firmie

Post autor: słowiczek »

Tak sobie myślę, że skoro mamy sporo odpadów w firmie, to może czas w coś takiego jak maszyny do odpadów zainwestować? Może nie zaraz wszystkie, ale jeśli mamy na przykład ich więcej danego rodzaju... Ja wam powiem, że to są produkty niemieckie, to na pewno posłużą. Wykorzystuje się je też w skupach, albo firmach recyklingowych. Co myślicie o tym?
luboń3

Re: Odpady w firmie

Post autor: luboń3 »

Jeśli macie do utylizacji elektrośmieci, to https://www.elektrosmieci.warszawa.pl/o ... ci-od-firm obsługuje bardzo profesjonalnie nie tylko klientów indywidualnych, ale również firmy. Odbierają od firm z Warszawy i okolicznych miejscowości. Przyjmują różnego rodzaju stare i zużyte sprzęty - komputery, drukarki, dyski twarde oraz AGD i RTV.
Awatar użytkownika
smillo
Posty: 63
Rejestracja: 16 cze 2020, 11:17

Re: Odpady w firmie

Post autor: smillo »

W naszym przypadku problem był z odpadami elektronicznymi, przez lata gromadziliśmy stara elektronikę, nie mieliśmy za bardzo gdzie tego oddać aż nie znaleźliśmy firmy KN Recykling https://www.knrecykling.pl/recykling z Warszawy. Oni przyjęli od nas wszystkie odpady elektroniczne, oddaliśmy tam również stare meble, których nie dało już się uratować. Oni te wszystkie rzeczy poddali recyklingowi, pracują legalnie, są profesjonalni, polecam.
pełik

Re: Odpady w firmie

Post autor: pełik »

A może potrzebujecie namiarów na kogoś od elektroodpadów? Zdecydowanie warto nawiązać współpracę z Karat https://www.recykling-karat.pl/oferta/elektroodpady/ . To czasami przydaje się w firmie. My ostatnio oddawaliśmy tam zużyty, popsuty sprzęt. Współpraca pierwsza klasa. Super profesjonalizm.
Przełożony6677

Re: Odpady w firmie

Post autor: Przełożony6677 »

Elektrośmieci warto utylizować, bo gdy zalegają w magazynach czy mieszkaniach są bezużyteczne, a źle zutylizowane mogą stanowić realne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Polecam oddać je do Zakładu Obrotu Złomem w Bydgoszczy: http://zakladobrotuzlomem.pl/sprzet-ele ... troniczny/ - prowadzą skup elektrośmieci różnego typu, m.in. telewizorów, komputerów, drukarek, lodówek, pralek itp. Ja zawsze w ten sposób pozbywam się starego sprzętu - wszystko jest odbierane z mojego podwórka, szybko dostaję też pieniądze. Polecam się z nimi skontaktować.
kłębek_0000

Re: Odpady w firmie

Post autor: kłębek_0000 »

Ja jak najbardziej się zgadzam! Odpady to ogromny problem i wielkie zagrożenie dla środowiska, dlatego warto zgłaszać się do miejsc takich jak P.P.H.U. ORION w Koziegłówkach i pozbywać się problemu w sposób odpowiedzialny. ORION zajmuje się przerabianiem odpadów z tworzyw sztucznych na przemiał, który potem można ponownie wykorzystać. Oprócz tego, przyjmują też różnego rodzaju makulaturę, co również może się przydać wielu firmom. Polecam się z nimi zapoznać: https://pphuorion.pl/przemialy-z-tworzyw-sztucznych/ bo zdecydowanie warto skorzystać z ich usług i wspomóc ochronę środowiska.
Głodek33

Re: Odpady w firmie

Post autor: Głodek33 »

Jeśli posiadasz w firmie znaczące ilości odpadów lub takowe wytwarzasz to musisz zgodnie z przepisami należycie je utylizować i trzymać się pewnych procedur. Na pewno w tym zakresie pomocna będzie oferta firmy https://www.ekomeritum.pl/ która pomaga w wnioskach o przetwarzanie, transport czy zbieranie odpadów. Dzięki nim pozbędziesz się odpadów jak należy i nie narazisz na spore kary.
mórarz

Re: Odpady w firmie

Post autor: mórarz »

Odpady trzeba było oddać na mielenie. Z tej okazji specjalnie zgłosiłem się do http://recyklingtworzyw.com/oferta/uslu ... ztucznych/ . Akurat oni zajmują się tym tematem jak nikt, podchodząc do tematu w sposób całkowicie fachowy. Najważniejsze, że mam pewność ze wylądowały one w odpowiednim miejscu.
Staś1

Re: Odpady w firmie

Post autor: Staś1 »

ostatnio czytałam na https://contalen-recycling.com/ , że producent regranulatu ldpe tworzy produkt, który potem można wykorzystać ponownie, do wytworzenia następnych tworzyw. Wydaje mi się, że dzięki takim inicjatywom warto segregować odpady w sieci i poddawać je recyklingowi.
Awatar użytkownika
firt
Posty: 125
Rejestracja: 06 maja 2020, 11:34

Re: Odpady w firmie

Post autor: firt »

Makulaturę, której w naszym biurze jest naprawdę dużo, ale także różnego rodzaju tworzywa sztuczne oddajemy do skupu ORION Recykling https://pphuorion.pl/skup-makulatury-i- ... ztucznych/ z Koziegłówek. Ta firma spełnia wszystkie przepisy, działa ekologicznie. Opłaca się skorzystać z ich usług, gdyż sami zajmują się recyklingiem, pozostałe odpady są przez nich odpowiednio utylizowane. Ceny ich usług są korzystne, prowadzą także sprzedaż makulatury, czy granulatu z tworzyw sztucznych, jeżeli to was interesuje.
pomka

Re: Odpady w firmie

Post autor: pomka »

Odbiorem odpadów firmowych zajmuje się ta firma https://odbioryfirmowe.pl/ która działa na terenie takich miast jak Warszawa. Generalnie to działąją szybko i skutecznie. Polecam zajrzeć na ich stronę www - tam znajdziecie wszystkie szczegóły.
Tomkoo

Re: Odpady w firmie

Post autor: Tomkoo »

Bezpieczne i trwałe przechowywanie substancji to priorytet w wielu branżach. Hoboki metalowe są doskonałym rozwiązaniem, które zapewnia ochronę przed uszkodzeniami i zanieczyszczeniami. Więcej o ich zaletach przeczytasz na stronie: https://tarnopak.pl/hoboki-metalowe/. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w hoboki metalowe.
ODPOWIEDZ