Leczenie uzależnienia

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować wpis? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
Angela
Posty: 34
Rejestracja: 26 paź 2019, 16:53

Leczenie uzależnienia

Post autor: Angela »

Osoby uzależnione często nie zdają sobie sprawy, jaki to jest problem również dla ich bliskich. Zamiast zgodzić się od razu na leczenie, to zwlekają twierdząc, że nic im nie jest. W takiej sytuacji trzeba je wspierać i nakłaniać do terapii. Bardzo dobrym miejscem, w którym podopieczni dochodzą do siebie jest prywatny ośrodek terapii uzależnień Nefo. Psychoterapeuci z pełnym zaangażowaniem i indywidualnie podchodzą do każdego.

pcos a dieta
Awatar użytkownika
aurelia.reynolds
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2020, 12:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: aurelia.reynolds »

Osoba uzależniona musi sama wykazać chęci zmiany, aby leczenie przyniosło jakieś efekty.
ostatnić

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: ostatnić »

Leczenie uzależnienia jest bardzo trudne. Bo nie dość, że taką osobę uzależnioną trzeba przekonać do tego, że ma problem z alkoholem a dopiero potem następnym krokiem jest zapisanie go do jakiegoś dobrego ośrodka leczenia uzależnień. I tak dla alkoholika bardzo ważny jest detoks organizmu. I taki detoks można odbyć w ośrodku Detoks Fenix. Jest to jeden z najlepszych ośrodków w którym to odbędziemy detoks alkoholowy
Awatar użytkownika
Rozalia44
Posty: 66
Rejestracja: 22 gru 2019, 22:23

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: Rozalia44 »

Na samym początku warto znaleźć przyczynę uzależnienia danej osoby, być może to problemy w pracy? Leczenie należy zacząć od rozwiązania przyczyny uzależnienia. W tym celu można zgłosić się do psychiatry. Ze swojej strony mogę polecić ci klinikę psychologiczno- psychiatryczna Psychomedic, która udziela wideo konsultacji, które z całą pewnością pomogą.
Awatar użytkownika
faqula
Posty: 79
Rejestracja: 21 sty 2020, 20:45

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: faqula »

To chyba na terapii dopiero, osoba uzależniona sama z siebie takich rzeczy nie analizuje bo ma przyćmione myślenie i w ogóle nieprawidłowe. Najpierw chęć rzucenia, później detoks i terapia, także wszywka alkoholowa Sierpc może się sprawdzić i polecam sobie o niej poczytać
Awatar użytkownika
saru
Posty: 109
Rejestracja: 17 cze 2019, 23:09

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: saru »

Angela pisze: ↑16 wrz 2020, 11:49 Osoby uzależnione często nie zdają sobie sprawy, jaki to jest problem również dla ich bliskich. Zamiast zgodzić się od razu na leczenie, to zwlekają twierdząc, że nic im nie jest. W takiej sytuacji trzeba je wspierać i nakłaniać do terapii. Bardzo dobrym miejscem, w którym podopieczni dochodzą do siebie jest prywatny ośrodek terapii uzależnień Nefo. Psychoterapeuci z pełnym zaangażowaniem i indywidualnie podchodzą do każdego.
Samemu sobie nie poradzi. Najlepiej zgłosić się do terapeuty.
zjolką

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: zjolką »

Szeroki zakres opieki z dostosowanym programem leczenia i opcjami obserwacji może mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu. W razie potrzeby leczenie alkoholizmu powinno obejmować zarówno opiekę medyczną, jak i psychologiczna. Kontynuacja opieki może obejmować społeczne lub rodzinne systemy wspomagające powrót do zdrowia. Warto skorzystać z indywidualnej konsultacji i terapii alkoholowej: https://nasz-gabinet.pl/terapia/
kęs

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: kęs »

Trzeźwiejący alkoholik podjął już kroki, by zerwać z nałogiem jednak nie to łatwy proces i konieczna jest ciągła praca nad swoją trzeźwością najważniejsze, że osoba jest zdecydowana leczyć się ośrodku leczenia uzależnień Nefo najważniejsze jest zwalczanie starych nawyków I nauczenie się radzenia sobie ze stresem.
Zaniża

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: Zaniża »

Angela pisze: ↑16 wrz 2020, 11:49 Osoby uzależnione często nie zdają sobie sprawy, jaki to jest problem również dla ich bliskich. Zamiast zgodzić się od razu na leczenie, to zwlekają twierdząc, że nic im nie jest.
Tak, chyba każda osoba uzależniona przechodziła ten etap. Ważne jest przede wszystkim to, żeby zdać sobie sprawę z problemu, naprawdę wiem o czym mówię. Mój tata w porę oprzytomniał i skorzystał z pomocy specjalistów z ośrodka Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl naprawdę są w stanie pomóc. Ja jestem ogromnie wdzięczna za ich pomoc.
HalinkaŚ45

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: HalinkaŚ45 »

Moim zdaniem trzeba w tej sytuacji działać szybko i sprawnie i my tak zrobiliśmy i ja moje dzieci, które już są dorosłe postawiliśmy ultimatum albo leczenie albo droga wolna... Niestety.... ile można patrzeć na męża alkoholika, który nie trzeźwieje po kilka dni a sprawy finansowe na mojej głowie bo jak to bywa z powodu picie mąż został zwolniony z pracy. Na początku zamówiliśmy wizytę u lekarza i mąż poddał się wszyciu esperalu a potem odwyk w punkcie Achilles https://www.stopacukrzycowa.com.pl/oferta/odwyk w Gdańsku. Maż jak to bywa na początku w ogóle nie chciał współpracować ale nie miał wyjścia.
kiciś

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: kiciś »

Leczenie uzależnienia nie jest takie łatwe jakby nam się to wydawało. Ale próbować trzeba bo uzależnienia jest jak choroba, bez pomocy specjalistów sobie nie poradzimy z tym. Więc szukałam jakie możliwości są jeśli chodzi o uzależnienie to natrafiłam na ośrodek Mental Relax. To właśnie tutaj znajdziemy bardzo dobrych terapeutów z pomocą których na pewno uda się wyjść z każdego uzależnienia.
Pięłkna

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: Pięłkna »

Uzależnienie może przytrafić się nie tylko od różnego rodzaju środków chemicznych takich jak alkohol czy narkotyki, ale nawet od leków przeciwbólowych. Ja zaczęłam je łykać z powodu problemów z kręgosłupem i sięgałam po coraz silniejsze medykamenty. W końcu łykałam już takie ilości, że zaczął się sypać mój przewód pokarmowy. Gdy próbowałam odstawienia towarzyszyły mi silne dolegliwości bólowe w obrębie całego ciała, dostawałam potów i dreszczy. Wszyscy mówili, że nie obejdzie się bez terapii odwykowej. W końcu sama dostrzegłam problem i zdecydowałam się na leczenie w ośrodku Primum Vivere koło Bielska Białej https://www.osrodekodwykowy.pl/lekomania Dzięki terapii wróciłam po mału do normalnego funkcjonowania. Trwało to parę dobrych miesięcy zanim mój organizm całkiem pozbył się toksyn.
Mikołaj

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: Mikołaj »

Niechęć i odrzucanie pomocy jest częstym zachowaniem osób uzależnionych. Ale będąc w ciągu alkoholowym, nie myślą one racjonalnie. Metod leczenia może i jest sporo, ale ja uważam, że warto skorzystać z pomocy specjalistów. Jednym pomoże terapia, natomiast dla innych skuteczniejsze może okazać się zaszycie alkoholowe w Grudziądzu. Wspominam o tym dlatego, że właśnie wszywka pomogła mojemu bliskiemu skończyć z piciem.
ODPOWIEDZ