Jaki rodzaj pompy?

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować wpis? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
Domasław88
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2022, 1:37

Jaki rodzaj pompy?

Post autor: Domasław88 »

Montowaliście u siebie pompę ciepła? Jeśli tak to pewnie też mieliście niemały kłopot z wyborem marki czy nawet rodzaju pompy, mam rację? Mnie zainteresowała szczególnie pompa ciepła monoblok. Możecie mi powiedzieć coś więcej na jej temat? Chętnie poznałbym szczegóły, żeby się upewnić co do wyboru. No i dajcie znać, jaki budżet trzeba by było przygotować, dzięki ;)
montownik

Re: Jaki rodzaj pompy?

Post autor: montownik »

Budżet potrzebny na pompę ciepła zależy od producenta sprzętu. W przypadku tańszego Haiera na kompleksową usługę powinno wystarczyć ok. 30 tys. złotych. W przypadku marek premium koszt inwestycji może sięgać nawet 50 tys. złotych. Mowa tu rzecz jasna o powietrznych pompach ciepła, bo odmiany gruntowe są o wiele droższe ze względu na konieczność robienia odwiertów. Ogólnie rzecz biorąc to wiele instalatorów odradza monobloki ze względu na ryzyko zamarznięcia układu.

Ja wolałem się tym nie stresować i wybrałem pompę ciepła split. Jedynym minusem była konieczność wykonania układu chłodzącego przez instalatora z uprawnieniami, ale udało się to ogarnąć w dość rozsądnych pieniądzach. Informacje o plusach i minusach poszczególnych rozwiązań znalazłem na portalu proheat.pl, także polecam lekturę informacji o poszczególnych pompach ciepła oferowanych na rynku zanim podejmiesz ostateczną decyzję.
Włodi

Re: Jaki rodzaj pompy?

Post autor: Włodi »

Dokładnie sam już wybór tej właściwej pompy jest na pewno bardzo ważny i ja muszę przyznać, że jakiś czas temu właśnie zdecydowałem się na pompę ciepłą chińskiej produkcji marki Kaisai. W sumie to nie wiem czy o nich już słyszeliście, ale jak dla mnie jest to bardzo dobra decyzja na długie lata.
ODPOWIEDZ