Dom seniora?

Nie wiesz, do której kategorii przyporządkować wpis? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 183
Rejestracja: 17 lut 2020, 12:29

Dom seniora?

Post autor: Luna »

Co myslicie o domach seniora? U mnie teść jest w domu opieki w Piotrkowie Kujawskim niedaleko Inowroclawia. To schorowany człowiek, więc wybraliśmy dla niego dom seniora pod Topolami https://podtopolami.eu/ Wiadomo, że nie było łatwo ale to jedyna słuszna decyzja, bo sami byśmy nie podołali, nie mial by przy nas dobrej opieki ze względu na pracę i cały czas wyjazdy. Tam ma się dobrze, placówka jest w porządku, do niczego nie można się przyczepić.
Awatar użytkownika
grann
Posty: 114
Rejestracja: 06 maja 2020, 12:18

Re: Dom seniora?

Post autor: grann »

W takim przypadku wcale się nie dziwię, zresztą podobnie jest z naszą babcią. Ona też jest schorowana, a po tym jak się połamała w zeszłym roku i potrzebuje stałej opieki, której nie mieliśmy jak jej zapewnić w naszym domu, sama powiedziała, że woli iść do domu opieki. Wspólnie wybraliśmy faktycznie dobry, blisko nas, żebyśmy mogli ją swobodnie odwiedzać - Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Radlinie SANUS w https://zposanus.pl/oferta/. To jest sprawdzony dom opieki, babcia ma tam najlepsza możliwą opiekę i nawet już zdobyła przyjaciół, co tylko nas utwierdza w przekonaniu, że była to dobra decyzja, polecam.
Awatar użytkownika
marilka
Posty: 80
Rejestracja: 07 maja 2020, 11:44

Re: Dom seniora?

Post autor: marilka »

My jednak woleliśmy wynająć pomoc dobową zamiast oddać babcię do domu seniora. Jakoś tak nie mogliśmy, w domu ona wszystkich zna, zna to miejsce, i czuje się tu komfortowo, a opiekunowie świetnie się nią zajmują, gdy my pracujemy. Korzystamy z usług firmy NESTOR Opieka domowa nad seniorem z Krakowa http://www.opiekadomowanestor.pl/oferta/. Opiekunowie są przeszkoleni, bardzo profesjonalni i sympatyczni, a cenowo wychodzi bardzo korzystnie, polecam.
Awatar użytkownika
mojrra
Posty: 35
Rejestracja: 16 cze 2020, 9:39

Re: Dom seniora?

Post autor: mojrra »

My zdecydowaliśmy się na Dom Opieki „Modrzew” w Morągu, tam mój teść przebywa już od ponad roku https://www.domopiekimodrzew.pl/oferta/dom-opieki. On ma tam profesjonalną opiekę, opiekunowie są rzetelni, kompetentni i bardzo sympatyczni. Same pokoje mają komfortowe, jedzenie smaczne, a pensjonariusze, w tym teść, swobodnie się socjalizują. Zawsze jak z nim rozmawiamy, to mówi, ze oprócz dobrze mu tam i miło spędza czas, polecam.
Awatar użytkownika
Pietruszka
Posty: 58
Rejestracja: 29 lis 2019, 11:12

Re: Dom seniora?

Post autor: Pietruszka »

W wielu przypadkach dom opieki to jedyne i najlepsze wyjście. Szczególnie jeśli senior jest schorowany, bo jak opiekować się nim należycie i jednocześnie pracować na etacie? Nie da się. W domu opieki starsza osoba będzie pod stałą i wzorcową opieką. Ja mogę polecić Wam dom opieki w Nowym Dworze Mazowieckim "Dom Rodzinny". Mają tam nawet oddział paliatywny dla bardzo schorowanych osób.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 225
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:05

Re: Dom seniora?

Post autor: kozi44 »

Na pewno warto jest zwrócić uwagę czy w takim domu opieki w odpowiednich miejscach znajdują się tego typu https://bsd.sklep.pl/uchwyt-katowy-dla- ... zewna-fi25 uchwyty dla osób mających problem z poruszaniem się. Moim zdaniem powinny być one montowane obligatoryjnie
opiumć

Re: Dom seniora?

Post autor: opiumć »

Dokładnie, ważne aby opieka była na poziomie. No czasem są takie sytuacje zyciowe, że na prawdę nie ma się czasu opiekować bliską osobą i zmuszają nas do tego okoliczności. Bardzo fajny osrodek to http://podtopolami.eu

pilot samokopiujący warszawa
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 112
Rejestracja: 29 cze 2020, 17:45

Re: Dom seniora?

Post autor: esperanza »

Fakt pod topolami to faktycznie dobre miejsce dla seniora... Teraz mama mieszka w pięknym domu, w malowniczej okolicy. Dodatkowo ma kontakt z wieloma osobami w swoim wieku, a to bardzo ważne.
Łucja

Re: Dom seniora?

Post autor: Łucja »

Polecam dom seniora Multi Senior oferujący kompleksową opiekę starszym osobom. Pracownicy ośrodka mają rewelacyjne podejście do podopiecznych, a warunki jakie tam panują są świetne.
CelinaŻ1985

Re: Dom seniora?

Post autor: CelinaŻ1985 »

Ja raczej nie miała bym serca oddać swojej mamy czy taty do takiego domu seniora....chyba , że sytuacja życiowa by mnie do tego zmusiła. Jeżeli miała bym nawet dopłacić to wole zamówić osobę do domu, która będzie się opiekowała osobą starsza kiedy ja tego robić nie będę mogła. Jeżeli ktoś z was jest takiego samego zdania to polecam zapoznać się z ofertą firmy "Pomost opieka" https://www.opiekawdomu-lodz.pl/zalety-opieki-domowej , która działa na terenie Łodzi, Zgierzu i Pabianicach.
Aguś

Re: Dom seniora?

Post autor: Aguś »

Myślę, że zainteresuje cię to miejsce https://podtopolami.eu/, moja mama się tam znajduję i jest bardzo zadowolona, zresztą ja również. Niestety nie jestem w stanie sama się nią opiekować ze względu na swoją prace jak i na to, że ma tylko mnie, odwiedzam ją tak często jak jest to tylko możliwe. Polecam to miejsce, pełen profesjonalizm.
ODPOWIEDZ