Ryzyko związane ze ślubem kościelnym

Polecane sklepy, miejsca i rozwiązania dotyczące organizacji ślubu i wesela. Rozmowy o planach, trudnościach i radościach związanych z przygotowaniem przyjęcia. Kopalnia pomysłów dla przyszłych Państwa Młodych.
Awatar użytkownika
Adelajda87
Posty: 37
Rejestracja: 07 sie 2019, 14:13

Ryzyko związane ze ślubem kościelnym

Post autor: Adelajda87 »

Mam takie wstydliwe pytanie. W tym roku zaręczyłam się ze swoim chłopakiem, planujemy wziąć ślub za rok. Zaczęlismy rozmawiać o tym i zaczęlismy się kłócić czy ma być to ślub kościelny czy cywilny w ogrodzie. Ja chciałabym tak tradycyjnie w kościele, mimo że nie jestem jakaś wierząca, ale zastanawiam się, czy gdyby coś jednak poszło nie tak (tyle jest przecież rozwodów...) to czy można się z takiego ślubu wyplątać czy rozwód jest niemożliwy?
Awatar użytkownika
Daria63
Posty: 29
Rejestracja: 22 kwie 2019, 3:20

Re: Ryzyko związane ze ślubem kościelnym

Post autor: Daria63 »

Rozwód zawsze jest możliwy ;-) Tylko że rozwód cywilny dostaniesz praktycznie w każdej sytuacji, a rozwód kościelny już nie tak łatwo. Ale też jest to możliwe.
Awatar użytkownika
Adelajda87
Posty: 37
Rejestracja: 07 sie 2019, 14:13

Re: Ryzyko związane ze ślubem kościelnym

Post autor: Adelajda87 »

Ale jak uzyskać rozwód kościelny? Pierwsze słyszę!

działanie cynku
Awatar użytkownika
Fatima1988
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2019, 22:07

Re: Ryzyko związane ze ślubem kościelnym

Post autor: Fatima1988 »

Składasz pismo do sądu kościelnego i udowadniasz że twoje małzeństwo w ogóle nie powinno być zawarte ;-)
Awatar użytkownika
Carla
Posty: 84
Rejestracja: 07 maja 2019, 13:32

Re: Ryzyko związane ze ślubem kościelnym

Post autor: Carla »

Aby byl slub - najpierw musza byc zareczyny! A Wy gdzie mialyscie swoje zareczyny? Moze opowiecie o tym??? A pierscionek zareczynowy - jaki dostalyscie?? Same wybieralyscie, podpowiadalyscie, czy zdalyscie sie na swojego faceta? Np moja znajoma swojemu chlopakowi ustawila strone startowa: https://obraczki.net.pl/pierscionki-zareczynowe i w ten sposob dala do zrozumienia, co chce :D
ODPOWIEDZ