Przedszkole z angielskim?

Rozmawiamy tu o rodzinie, związkach i maluchach. Zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych tematem rodzicielstwa, małżeństwa i spraw rodzinnych.
Awatar użytkownika
graska
Posty: 82
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:37

Przedszkole z angielskim?

Post autor: graska »

Chciałabym zapisać dziecko do przedszkola gdzie jest w planie nauczania język angielski, macie jakieś doświadczenia z tym związane? Jak wasze dzieci uczyły się angielskiego od najmłodszych lat? Znalazłam kilka takich miejsc w Warszawie, w tym i przedszkole Te Vizja na Wawrze. Jakieś opinie na ten temat?
Awatar użytkownika
Delicja
Posty: 150
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:17

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: Delicja »

Dobry pomysł, wiadomo, że dzieci im młodsze tym lepiej przyswajają wiedzę, a szczególnie mam wrażenie, że tak wygląda w przypadku języków obcych. Ja akurat nie zadbałam o to w przedszkolu, ale wybrałam właśnie podstawówkę od Te Vizji i udało się sporo nadrobić i córka już dosyć fajnie mówi po angielsku, również powoli oswaja się z hiszpańskim.
Awatar użytkownika
Smialka
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:35

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: Smialka »

Teraz dużo bardziej kładzie się nacisk na języki niż kiedyś, ale jest to normalne, bo żyjemy w takich czasach gdzie dużo więcej podróżujemy i w pracy wykorzystuje się kontakty międzynarodowe. Dobry pomysł z takim przedszkolem - tak trzymaj, będziesz zadowolona.
Ludmił

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: Ludmił »

Ja polecam ciekawe artykuły z tego portalu i ostatnio natknęłam się na na prawe ciekawy artykuł https://www.naucz-sie.pl/artykul/typowy ... lada-85884, który dotyczył typowego dnia dziecka w przedszkolu - jak wygląda i tym podobne.
Awatar użytkownika
Wojtulas
Posty: 26
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:39

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: Wojtulas »

Sprawdza się to w przypadku Te Vizji, bo dzieci nie są przymuszane do nauki, podejście do dzieci w wieku przedszkolnym musi być oczywiście inne - nauka przez zabawę to sprawdza się najlepiej. Jak zastanawiasz się nad Te Vizją, ich przedszkolem na Wawrze to pewnie też przekona was bardzo fajne podejście przedszkolanek.
Awatar użytkownika
Anreea
Posty: 46
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:18

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: Anreea »

Do przedszkola jeszcze mamy sporo czasu, ale fajnie, że trafiłam na ten wątek, będę już coś więcej wiedzieć jak przyjdzie nam do wyboru przedszkola. Opcja z przedszkolem dwujęzycznym, takim w którym pojawia się angielski wydaje się być bardzo obiecująca.
rótkowka

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: rótkowka »

W takim razie postaw na przedszkole niepubliczne językowe. Naszą córkę wysłaliśmy do http://www.przedszkoleentliczek.pl/edukacja , co okazało się absolutnym strzałem w 10. Tego typu placówki oferują edukację na dużo wyższym poziomie, przez co nasze pociechy juz od najmlodszych lat beda sie solidnie ksztalcic.
Rybuś

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: Rybuś »

Im szybciej dziecko nauczy się mówić w obcym języku, tym lepiej dla niego. Ja swoim dzieciaczkom kupuję różne kolorowanki czy książeczki w języku angielskim, dzięki czemu, mogą się uczyć poprzez zabawę. Najczęściej zaglądam na stronę tej księgarni https://www.taniaksiazka.pl/szczesliwi- ... 36680.html ponieważ moim zdaniem mają najlepszą ofertę na rynku .
tośia19909

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: tośia19909 »

Delicja pisze: ↑14 kwie 2021, 9:29 Dobry pomysł, wiadomo, że dzieci im młodsze tym lepiej przyswajają wiedzę, a szczególnie mam wrażenie, że tak wygląda w przypadku języków obcych. Ja akurat nie zadbałam o to w przedszkolu, ale wybrałam właśnie podstawówkę od Te Vizji i udało się sporo nadrobić i córka już dosyć fajnie mówi po angielsku, również powoli oswaja się z hiszpańskim.
a dziecko lubi tę naukę? czy tylko mama? :)
-
aborcja Czechy
JolantaŻ

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: JolantaŻ »

Mój synek chodzi o bardzo dobrego przedszkola Elfik w Sosnowcu i powiem wam, że po wakacjach wróciliśmy na kolejny rok do tego przedszkola https://www.elfik.pl/# i wiem, że czeka nas rok pełen wrażeń. Jestem bardzo zadowolona z tego przedszkola bo mają naprawdę dobre warunki i super opiekunki.
kórtka

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: kórtka »

Zdecydowanie skup się na ofercie https://www.zyrafkasieradz.pl/oferta/jezyk-angielski . To oni zajmują się edukacją z języka angielskiego, właśnie w przedszkolu. Widzimy przez to spory progres u naszej córki, włada coraz bieglej językiem angielskim. Na pewno odbije się to pozytywnie na jej przyszłości!
półka

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: półka »

Angielski to tylko w placówkach niepublicznych! Dlatego zgłoszenie się do https://www.ratatajeprzedszkole.pl/o-nas było dla nas dobrym pomysłem. Widzimy spory progres w edukacji u naszego dziecka. Przedszkole mieści się w Oleśnicy, także mamy tam dosłownie kawałek - skup się koniecznie na takiej ofercie, zdecydowanie polecam.
Kaśia

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: Kaśia »

Jeśli ma to być przedszkole w Warszawie, to polecam https://www.fiqmiku.pl/. W ich przedszkolu zajęcia z angielskiego prowadzą wykwalifikowani, profesjonalni lektorzy szkoły językowej Olton i pracują z dziećmi metodą Teddy Eddie. Angielski jest też drugim obowiązującym w przedszkolu językiem.
kamiś443

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: kamiś443 »

Super pomysł! Do tego jeszcze dodatkowo warto pomyśleć o jakiś dodatkowych zajęciach. Śmiało powinniście wtedy zerknąć sobie na stronę https://www.wrocek.pl/dziecko-a-kurs-je ... ielskiego/ . Myślę, że takie informacje dodatkowo Wam pomogą w tym, aby podjąć właściwą decyzję.
RóżaŻ

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: RóżaŻ »

Jeżeli ktoś z was szuka bardzo dobrego przedszkola w Łodzi to polecam nawiązać kontakt z przedszkolem https://www.przedszkolnyraj.net/kontakt. Do tego przedszkola Jeżeli ktoś z was szuka bardzo dobrego przedszkola w Łodzi to polecam nawiązać kontakt z przedszkolem https://www.przedszkolnyraj.net/kontakt. Do tego przedszkola chodziła moja córka i córka koleżanki i naprawdę bardzo sobie chwaliłyśmy to przedszkole pod każdym względem. Nasz dzieci wracały radosne, miały bardzo fajne zajęcia a Panie przedszkolanki - ciocie to były anioły. Polecam przedszkole dla każdej mamy z Łodzi. chodziła moja córka i córka koleżanki i naprawdę bardzo sobie chwaliłyśmy to przedszkole pod każdym względem. Nasz dzieci wracały radosne, miały bardzo fajne zajęcia a Panie przedszkolanki - ciocie to były anioły. Polecam przedszkole dla każdej mamy z Łodzi.
Awatar użytkownika
elwwi
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2020, 9:24

Re: Przedszkole z angielskim?

Post autor: elwwi »

Ja posłałam swoją córkę do przedszkola niepublicznego, gdzie nauka angielskiego jest codziennie prowadzona przez lektora według autorskiego programu, nauka faktycznie przynosi super rezultaty. To PN Promyk Podjuchy https://www.promyk.szczecin.pl/podjuchy-start.html w Szczecinie, jestem z ich oferty i ogólnie z samego przedszkola bardzo zadowolona. Przedszkolanki doskonale znają się na dzieciach i na swojej pracy, dzieciaki są w małych grupach, mają zapewnioną profesjonalną opiekę logopedyczną i psychologiczną, jest tam wiele fajnych zajęć dodatkowych, polecam.
ODPOWIEDZ