Opieka nad rodzicami

Rozmawiamy tu o rodzinie, związkach i maluchach. Zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych tematem rodzicielstwa, małżeństwa i spraw rodzinnych.
Awatar użytkownika
iwo81
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2019, 4:22

Opieka nad rodzicami

Post autor: iwo81 »

Witajcie. Moi rodzice są już dość wiekowi i niesamodzielni. Niestety moja praca pochłania większość czasu i nie jestem w stanie zapewnić im ciągłej opieki. Myślicie, że warto wynająć dla nich opiekunkę?
Awatar użytkownika
Kasjusz-85
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2019, 7:21

Re: Opieka nad rodzicami

Post autor: Kasjusz-85 »

Najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko byłby dom seniora, na przykład https://www.familia.lodz.pl/. W takiej placówce rodzice otrzymają całodobową opiekę, w tym medyczną. Na pewno to dużo korzystniejsze niż wynajęcie opiekunki :)
Awatar użytkownika
Bociek
Posty: 59
Rejestracja: 13 lis 2019, 15:45

Re: Opieka nad rodzicami

Post autor: Bociek »

Opieka nad rodzicami, szczególnie jeśli są schorowani często nas przerasta. Wtedy dobrą opcją może okazać się całodobowa placówka. W Nowym Dworze Mazowieckim jest zakład opiekuńczo-leczniczy "Dom Rodzinny". Tam możecie liczyć na profesjonalną opiekę nad seniorami.
Awatar użytkownika
dzer
Posty: 207
Rejestracja: 30 kwie 2020, 17:55

Re: Opieka nad rodzicami

Post autor: dzer »

No my sami opiekujemy się babcią i wiem jakie jest to czasem trudne i męczące. Dodatkowo wiąże się to z wieloma wydatkami. My na szczęście dostaliśmy częściową refundację z NFZ na sprzęt, który kupiliśmy w sklepie medycznym Strefa Zdrowia https://www.strefa-zdrowia.com.pl/opiek ... a,158.html w Nysie. To bardzo dobry sklep, mają korzystne ceny i wszystko można u nich znaleźć, polecam gorąco.
Awatar użytkownika
graska
Posty: 82
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:37

Re: Opieka nad rodzicami

Post autor: graska »

Najwięcej tu pewnie zależy od tego w jakim stanie są rodzice. Z tym różnie bywa, czasami opieka nie jest aż tak bardzo wymagająca. Jeżeli na własną rękę planujecie opiekę nad osobami starszymi, schorowanymi, to firma https://www.brandvital.eu/wypozyczalnia/schodolazy/ jak najbardziej może wam się przydać. Proponują tu schodołazy, wózki inwalidzkie i wiele innych sprzętów rehabilitacyjnych. Działają jako wypożyczalnia, ale również będziecie mogli kupić urządzenia i akcesoria medyczne.
Awatar użytkownika
Pietruszka
Posty: 58
Rejestracja: 29 lis 2019, 11:12

Re: Opieka nad rodzicami

Post autor: Pietruszka »

A może warto poszukać opiekuna medycznego? Tutaj https://medbra.in/ zerknijcie sobie na ogłoszenia. Warto też wystawić swoje własne, że się poszukuje kogoś do pracy. Oczywiście z odpowiednimi uprawnieniami i kompetencjami.
Awatar użytkownika
sunrise
Posty: 56
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:27

Re: Opieka nad rodzicami

Post autor: sunrise »

To prawda, że opieka zwykle spada na dzieci, ale ona wcale nie musi być uciążliwa. Centrum medyczne Medical Magnus Clinic https://www.telemedycyna.mmcenter.pl/ już dziś oferuje telekonsultacje z 23 lekarzami tylu też specjalizacji, ale co ważne, działa na całej Polsce, bo nie ma ograniczeń żadnych, jeśli chodzi o leczenie. Tu każdy będzie przyjęty.
Awatar użytkownika
Tori
Posty: 124
Rejestracja: 04 lis 2019, 21:04

Re: Opieka nad rodzicami

Post autor: Tori »

Słuchajcie, jeśli Wasi rodzice są +60, warto przekazać im informację, że teraz mają fajną promocję w DOZie - od godziny 8 do 12, mogą uzyskać aż 20% zniżki, więc to jest naprawdę fajna promocja.
Awatar użytkownika
Tori
Posty: 124
Rejestracja: 04 lis 2019, 21:04

Re: Opieka nad rodzicami

Post autor: Tori »

Moi rodzice naprawdę dużo dla mnie poświęcili, więc nie wyobrażam sobie w tym momencie, że ja nie odwdzięczam się im tym samym. Pomagam im jak tylko mogę. Ale dzięki temu udało mi się też ostatnio dowiedzieć, że w DOZie mają świetną zniżkę dla seniorów - w godzinach przedpołudniowych, od 8 do 12, osoby +60 mają zniżkę 20%
losow

Re: Opieka nad rodzicami

Post autor: losow »

Opieka nad rodzicami bywa naprawdę trudna, jednak wydaje mi się, że warto zdecydowanie się na niej skupić. Mam na myśli to, że odpowiednia pomoc naprawdę się przydaje. Na pewno osoby starsze są często narażone na złamania, albo zwyrodnienia. Więc szukajcie pomocy CM Gamma w Żoliborzu przy ulicy ul. Broniewskiego 3.
Lołek

Re: Opieka nad rodzicami

Post autor: Lołek »

Jeżeli będziecie potrzebowali profesjonalnej pomocy w zakresie znalezienia dobrych specjalistów w zakresie konsultacji ortopedycznych, neurochirurgicznych oraz fijzoterapeutycznych to tutaj zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez Form którzy również świadczą usługi telekonsultacji https://formgl.pl/telekonsultacje/ Wszystko tak jak byc powinno, profesjonalne podejście i świetna diagnostyka abyśmy mogli jak najlepiej uporać się ze swoimi problemami zdrowotnymi.
małka

Re: Opieka nad rodzicami

Post autor: małka »

Hm no bywa rzeczywiście ciężko dlatego najwięcej osób decyduje się na https://podtopolami.eu/ , tutaj rzeczywiście miejsce jest spore, osoby tu pracujące mają sporą empatię wiedzą jak zajmować się seniorami. Może to akurat najlepsze rozwiązanie dla was?
ODPOWIEDZ