Wentylacja w mieszkaniu, domu - jak poprawić wentylację w domu?

Dobre rady na każdy temat. Dzielimy się opiniami, rozmawiamy o problemach, pomagamy.
Awatar użytkownika
wioletta60
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2022, 7:14

Wentylacja w mieszkaniu, domu - jak poprawić wentylację w domu?

Post autor: wioletta60 »

Wiele słyszałam na temat tego, że brak odpowiedniej wentylacji powoduje, że możemy zacząć odczuwać pewne dolegliwości zdrowotne, które są konsekwencją różnych zanieczyszczeń. Jak ważna jest wentylacja domu nie trzeba chyba nikogo przekonywać? W związku z tym poszukuję informacji na temat wymiany wentylacji w domu. Będę wdzięczny za wszelkie rekomendacje.
Awatar użytkownika
Nira_64
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2022, 13:45

Re: Wentylacja w mieszkaniu, domu - jak poprawić wentylację w domu?

Post autor: Nira_64 »

Myślałeś o wentylacji grawitacyjnej? W pewnym sensie można powiedzieć, że wentylacja grawitacyjna jest systemem niezawodnym, ponieważ jego działanie opiera się na podstawowych prawach fizyki. Nie wymaga do pracy żadnych urządzeń elektrycznych, które mogłyby ulec awarii i z tego powodu jest wymagana wszędzie tam, gdzie odpowiedni przepływ powietrza decyduje o zdrowiu lub życiu człowieka, np. w kotłowniach z kotłami o otwartych komorach spalania. Nie generuje też żadnych kosztów związanych z eksploatacją czy serwisem.
Luteczek

Re: Wentylacja w mieszkaniu, domu - jak poprawić wentylację w domu?

Post autor: Luteczek »

Dużo zależy od samej nieruchomości. Koszt wdrożenia rekuperacji (wentylacji mechanicznej) może być dość duży albo sama instalacja możemy nie być możliwa do wdrożenia, na przykład jeśli obiekt jest w rejestrze zabytków. Wówczas trzeba uzyskać stosowną zgodę od konserwatora zabytków, a to już solidna przeprawa :)

Nie chcę się mądrzyć, bo nie mam za dużej wiedzy w tym temacie, ale miałem kiedyś pomysł na wdrożenie rekuperacji do domu i skontaktowałem się z lokalnym wykonawcą - firmą Ventix Serwis, z której fachowiec wyjaśnił mi różne niuanse. Ostatecznie zdecydowałem się skorzystać z ich usług, właśnie przez rzetelne doradztwo, bo cenowo nie byli najtańsi i nie żałuję :)

Podpytaj ich. Namiaru znajdziesz TUTAJ.
ODPOWIEDZ