Powikłania po grypie- jak i gdzie zdiagnozować?

Dobre rady na każdy temat. Dzielimy się opiniami, rozmawiamy o problemach, pomagamy.
ącki77

Powikłania po grypie- jak i gdzie zdiagnozować?

Post autor: ącki77 »

Hej. Parę miesięcy temu przeszedłem dość poważną infekcję, może zwykłą grupę, może koronawirus- trudno stwierdzić, bo nie byłem kierowany na konkretne badania. Czuję się teraz w miarę dobrze, no ale...w miarę, bo szybko łapię zadyszkę po wysiłki i zacząłem chrapać. Powiedzcie mi czy można gdzieś wykonać badania stwierdzające ewentualne powikłania po chorobie? I jakiego rodzaju diagnostyce warto się poddać?
aga_piątek

Re: Powikłania po grypie- jak i gdzie zdiagnozować?

Post autor: aga_piątek »

Na NFZ trudno się teraz dostać do większości przychodni, kolejki są koszmarne ale polecam sprawdzić jak jest w Lux Med. Sąsiadka niedawno była w jednej z placówek, z tego co od niej wiem wyznaczono jej termin wizyty w ciągu 2 dni. Lux Med oferuje m.in. RTG płuc oraz tomografię komputerową, która bardzo dokładnie diagnozuje ewentualne powikłania po koronawirusie lub innej, poważnej infekcji. Wydaje mi się, że właśnie tym badaniom powinieneś się poddać . Poza tym...nie stresuj się:) Być może nie dolega Ci nic poważnego. Okres zimowy, kiedy to zwykle więcej czasu spędzamy w domu niekiedy negatywnie wpływa na kondycję no i pamiętaj jest to tzw. sezon grypowy.
ODPOWIEDZ