Dom dla seniora - warto?

Dobre rady na każdy temat. Dzielimy się opiniami, rozmawiamy o problemach, pomagamy.
Awatar użytkownika
keira_97
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2019, 9:15

Dom dla seniora - warto?

Post autor: keira_97 »

Hej, jakie macie zdanie na temat domów spokojnej starości? Znacie jakąś godną zaufania placówkę w Łodzi?
Awatar użytkownika
Eliot1973
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2019, 6:24

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: Eliot1973 »

W ostateczności, gdy nie mamy innego wyjścia warto zwrócić się o tego rodzaju pomoc. W Łodzi funkcjonuje https://www.familia.lodz.pl/. To zaufana placówka, której pracownicy bardzo dbają o mieszkańców, więc żyje im się naprawdę dobrze.
Awatar użytkownika
anulka30
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2020, 18:19

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: anulka30 »

Czasem nie mamy innego wyjścia i jak nie mamy jak się opiekować starszą osoba to musimy oddać do takiego domu. Dom seniora między innymi taki jak ten http://domseniora24.pl/ to opieka medyczna 24 na dobę i do tego dobre jedzenie, wiele fajnych ludzi. Wydaje mi się, że w takim miejscu lepiej takiej osobie będzie niż w domu samemu.
Awatar użytkownika
firt
Posty: 125
Rejestracja: 06 maja 2020, 11:34

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: firt »

keira_97 pisze: ↑05 kwie 2020, 10:14 Hej, jakie macie zdanie na temat domów spokojnej starości? Znacie jakąś godną zaufania placówkę w Łodzi?
Według mnie warto, ale to też nie jest tak, ze każdy dom seniora jest dobry. Trzeba jednak sprawdzić takie miejsce, poszukać opinii, itp. Nasz dziadek obecnie przebywa już ponad rok w Domu Pogodnej Jesieni w Jadwininie https://www.jadwinin.pl/dom-opieki-jadwinin. To jest sprawdzone przez nas miejsce, mają tam odpowiednie warunki, są rzetelni i uczciwi. Ceny mają korzystne, opiekuni są kompetentni i znają się na tym, co robią, dziadek jest tam pod dobrą opieką, polecam.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 112
Rejestracja: 29 cze 2020, 17:45

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: esperanza »

Moi teściowie, jeszcze za życia teścia, wybrali sobie http://podtopolami.eu Teraz teściowa została sama i jak jej pytaliśmy czy nie czuje się tam samotna i czy nie chce wrócić do domu to powiedziała, że absolutnie. MA tam wszystko i rowiesnikow wiec nie chce wrocic
Łucja

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: Łucja »

Polecam Centrum Opieki i Rehabilitacji MultiSenior zapewniają profesjonalną opiekę nad osobami starszymi. Ośrodek jest godny zaufania. Zapewniają fantastyczną opiekę nad seniorami.
kalibła

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: kalibła »

jeśli macie wśród bliskich seniorów 60+ możecie im powiedzieć o promocji w DOZ, w godzinach 8 -12 mogą kupić leki 20% taniej, moi rodzice i teściowie korzystali juz kilka razy, zasze to trochę kasy zaoszczędzone, a wiadomo że u seniorów to z kasą bywa różnie
Awatar użytkownika
fidyka
Posty: 26
Rejestracja: 29 lip 2019, 12:33

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: fidyka »

Ja uważam, że lepiej zajmować się seniorem w domu. Przynajmniej będziemy wiedzieli, co dokładnie się z tą osobą dzieje. Oczywiście potrzebny może być specjalistyczny sprzęt ale wszystko znajdziecie w sklepie medycznym Orteo. To między innymi wózki inwalidzkie: https://www.orteo.pl/wozki-inwalidzkie .
Olćia

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: Olćia »

Oczywiście, że warto. Zwłaszcza, jeśli starsza osoba, potrzebuje ponad przeciętnej opieki. Jeśli szukasz dobrego domu spokojnej starości, to polecam ich http://www.domlesnezacisze.pl/. Ich lokalizacja jest świetna. W domu panuje super atmosfera, a opieka jest na najwyższym poziomie.
aliśka22

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: aliśka22 »

Olćia pisze: ↑17 maja 2021, 21:07 Oczywiście, że warto. Zwłaszcza, jeśli starsza osoba, potrzebuje ponad przeciętnej opieki. Jeśli szukasz dobrego domu spokojnej starości, to polecam ich http://www.domlesnezacisze.pl/. Ich lokalizacja jest świetna. W domu panuje super atmosfera, a opieka jest na najwyższym poziomie.
Potwierdzam, też słyszałam wiele pozytywnych opinii.
-
Czechy aborcja
Eńik

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: Eńik »

Mieszkamy niedaleko od Nowego Dworu Mazowieckiego. Jadąc do pracy, odwozimy naszą babcię na dzienny pobyt w Domu Opieki „Jutrzenka” http://www.domopiekiseniora.com/oferta/ Babcia uwielbia spędzać tam czas z przyjaciółmi. Pracownicy prowadzą bardzo atrakcyjne zajęcia kulturalno-oświatowe dla starszych osób. Zdecydowanie polecam wszystkim poszukującym tego typu obiektów.
Anniczkę

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: Anniczkę »

Dziadek mieszkał z nami od kilkunastu lat. Niestety stan jego zdrowia pogarszał się z tygodnia na tydzień. Choroba Alzheimera robiła co raz większe spustoszenia w jego mózgu. Zaczął wymagać całodobowej opieki, dlatego umieściliśmy go w Domu Opieki „Seniorek” https://www.ddp-seniorek.pl/opieka/nad- ... lzheimerem Jest to specjalny ośrodek dla osób chorych na Alzheimera. Chorzy mają tam całodobową opiekę medyczną i rehabilitacyjną. Pracownicy domu to ludzie o wyjątkowej cierpliwości i empatii.
aleńka

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: aleńka »

Choroba zwyrodnieniowa mojego dziadka wymagała, żeby umieścić go w Domu Opieki Seniora „Iwa”. Odwiedzamy dziadka regularnie i widzimy, że ma tam systematyczną rehabilitację https://dom-seniora-iwa.pl/rehabilitacja/ . Udaje mu się nawet przejść kilka kroków cez chodzika. Opieka w tym domu jest naprawdę bez zarzutu.
kaśka

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: kaśka »

Musicie zadać sobie pytanie czy wy macie na to czas, czy wy wiecie jak zajmować się straszą osobą. Jeśli nie to polecam zdecydowanie https://podtopolami.eu/ takie właśnie miejsca. Spokojne, czyste, smaczne jedzenie. Tutaj senior ma zdecydowanie należytą opiekę.
Płuszka

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: Płuszka »

Moja babcia zachorowała najpierw na kilka przewlekłych chorób, a później doszła do tego jeszcze demencja. Opieka nad nią wymagała wielu wyrzeczeń i dopóki dawaliśmy radę, była z nami w domu. W pewnym momencie musieliśmy poszukać dla niej miejsca i zależało nam, żeby znaleźć dom opieki, w którym babcia będzie czuła się dobrze i bezpiecznie. Takim miejscem okazał się o Dom Seniora „Harmonia” w Gdańsku https://domsenioraharmonia.pl/kontakt . Pod tym adresem macie dokładne namiary.
druńka

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: druńka »

jeśli macie seniorów wśród bliskich możecie im powiedzieć o promocji w DOZie, seniorzy mają tam w godzinach 8:00-12:00 rabat na wszystkie leki, moi rodzice z tego korzystają ________________________________________________________________________________________________________
rótka

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: rótka »

Jasne, że warto. Mamę oddaliśmy do https://www.domopiekiseniora.com/oferta/ , co okazało się rozsądnym pomysłem. Jej stan pozostawiał wiele do życzenia a sami byśmy sobie z tym nie poradzili. Pozwoliło nam odetchnąć , pozwoliło także na zajęcie się mamą przez fachowców - i to w pięknym otoczeniu!
kamówa

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: kamówa »

Zdecydowanie. Jesteśmy właśnie po skierowaniu babci do domu seniora https://www.ddp-seniorek.pl/uslugi . Całkowicie sprostało to naszym wymaganiom, chcieliśmy aby trafiła w sprawdzone miejsce. I tak oto, może tam liczyć na całodobową opiekę, mimo swego Alzhaimera. Na miejscu odbywa się terapia pamięciowa.
kamóflarz

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: kamóflarz »

Oczywiście, że warto! Moją mamę dopiero co oddaliśmy do domu opieki Rezydencja Seniora https://domseniora.pomorskie.pl/oferta.html w Dąbrówce Wielkiej. Na miejscu solidnie o nią zadbano, a tamtejsze warunki są niemalże domowe. Do tego wykwalifikowana kadra opiekunów!
Kołanka

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: Kołanka »

Moja babcia uparła się, żeby zamieszkać w Domu Seniora „Harmonia” w Gdańsku https://domsenioraharmonia.pl/oferta Odwiedzam ją tam regularnie i jestem pozytywnie zaskoczona wielością imprez organizowanych dla pensjonariuszy. Babcia szczególnie uwielbia wycieczki, które są organizowane regularnie raz w miesiącu. Personel ośrodka bardzo dba o integrację podopiecznych.
marta

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: marta »

Często jest nam trudno opiekować się osobą starszą a szczególnie jeśli to osoba chora, wymagająca stałej pomocy, to zdecydowanie niełatwo jest zapewnić odpowiednie warunki, dlatego do seniora dobrze się w takich sytuacjach sprawdza. W przypadku mojego dziadka jest to prywatny dom seniora Leśne Wrota w kaszubskiej wsi Kostkowo z okolic Trójmiasta https://www.lesnewrota.pl/oferta/opieka ... opiekuncza To dobry ośrodek, z empatyczną, pomocną obsługą, 24-godzinną opieką pielęgniarską i rozsądnymi cenami.
Kelska

Re: Dom dla seniora - warto?

Post autor: Kelska »

My dla babci szukaliśmy ośrodka, w którym będzie miała jak najlepszą opiekę. Ze względu, że sama mam dwójkę niepełnosprawnych dzieci nie byłam w stanie zajmować się i babcią, a mama nagle umarła. Robiłam porządne rozeznanie i w końcu mój wybór padł na Dom Opieki „Modrzew” w Mrągowie przy ulicy Malinowo 8 https://www.domopiekimodrzew.pl/oferta/dom-opieki Babcia jest już tam od pół roku i za każdym razem jak ją odwiedzam, co drugi tydzień widzę, jak jest zadbana i zawsze uśmiechnięta.
ODPOWIEDZ