Alkoholizm

Dobre rady na każdy temat. Dzielimy się opiniami, rozmawiamy o problemach, pomagamy.
Luśka

Alkoholizm

Post autor: Luśka »

Cześć czy słyszeliście o ośrodku terapii Forest ? Podobno jest jednym z najlepszych ośrodków w kraju, w którym podopieczni mają świetną opiekę a także warunki. W obecnym kryzysie ciężko o pomoc zwłaszcza specjalistyczną a mój ojciec dopiero teraz zgodził się na podjęcie leczenia. Myślę, że terapia w tym ośrodku postawi go na nogi.
Awatar użytkownika
mimi88
Posty: 29
Rejestracja: 08 lip 2019, 10:50

Re: Alkoholizm

Post autor: mimi88 »

Konkretnie o tym ośrodku terapii nie słyszałam, aczkolwiek ostatnio interesuję się tematem terapii uzależnień, w tym też alkoholizmu i znalazłam fajny artykul w tym temacie https://naturalnemetody.pl/esperal-lodz ... lkoholowa/. Tak bardzo krótko i zwięźle jest opisany proces farmakologicznego leczenia choroby alkoholowej za pomocą wszywki alkoholowej Esperal.
główka

Re: Alkoholizm

Post autor: główka »

Moim zdaniem warto się zastanowić nad ośrodkiem profesjonalnym. W Polsce na pewno jeden z topowych znajduje się w Wiśle - https://tratwa.pl/ Warto poczytać co i jak i się skontaktować. Taka pomoc to naprawdę rzecz bezcenna i pozwoli odmienić życie i zacząć na nowo
łódka

Re: Alkoholizm

Post autor: łódka »

Też jestem tego zdania, lepiej poszukać profesjonalnej pomocy. Można na przykład przeprowadzić detoks alkoholowy Bytom (lub w innym wybranym mieście) pod okiem specjalistów , z kroplówkami, tak by łatwiej było uporać się z toksynami które krążą w organizmie
junkerś

Re: Alkoholizm

Post autor: junkerś »

Przy dużych ilościach płynu etylowego reakcja wszywki alkoholowej może zakończyć się również śmiercią. Tyczy się to przykładowo leczenia alkoholizmu. Kompleksowa terapia nie powinna być przerwana, jeśli ma być skuteczna. Lek esperal zawsze umieszczany jest głęboko pod skórą, dlatego nawet zaraz po zabiegu wszywka alkoholowa nie utrudnia żadnych czynności.
koleś

Re: Alkoholizm

Post autor: koleś »

Czym jest popularna wszywka? Jakie jest jej działanie? Na czym polega zabieg wszycia esperalu? Terapia esperalem nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego organizmu. Dopiero w momencie spożycia alkoholu, możemy spodziewać się często tragicznych skutków ubocznych. Jedni wierzą w jego działanie, inni zupełnie je odrzucają.
Elżbieta

Re: Alkoholizm

Post autor: Elżbieta »

To bardzo poważne kwestie. Jeśli zastanawiacie się, co mogłoby być najlepszym wyborem w tak trudnej sytuacji, to koniecznie powinniście już teraz zajrzeć do https://psychomedic.online/ i umówić się do nich na terapię w wersji zdalnej. W ten sposób będziecie w stanie o wiele skuteczniej wrócić do pełnej formy.
Róża

Re: Alkoholizm

Post autor: Róża »

Dzisiaj cały czas wiele osób zmaga się z takimi problemami. Jeśli szukacie odpowiedniej pomocy, to koniecznie powinniście zajrzeć do https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ i tam skorzystać z ich wsparcia. Ja nie wyobrażam sobie sytuacji, w której chcielibyście coś zmienić, a jednocześnie nie podjęlibyście takiej terapii.
Michał Kuta

Re: Alkoholizm

Post autor: Michał Kuta »

Luśka pisze: ↑24 paź 2020, 17:55 Cześć czy słyszeliście o ośrodku terapii Forest ? Podobno jest jednym z najlepszych ośrodków w kraju, w którym podopieczni mają świetną opiekę a także warunki. W obecnym kryzysie ciężko o pomoc zwłaszcza specjalistyczną a mój ojciec dopiero teraz zgodził się na podjęcie leczenia. Myślę, że terapia w tym ośrodku postawi go na nogi.
Polecam przejrzeć bloga Medyczny Detox prowadzonego przez specjalistów od walki z uzależnieniami, duża porcja cennych wskazówek jak pomóc osobą uzależnionym od alkoholu i jak z nimi rozmawiać, aby chcieli przyjąć pomoc.
buźka

Re: Alkoholizm

Post autor: buźka »

Alkoholizm jest do wyleczenia! Jednak koniecznością jest skorzystanie z usług fachowców, dzięki którym przejdziemy przez cały proces. Solidnego wsparcia na tym polu udzielili nam https://www.psychicznie.pl/leczenie-alkoholizmu . Wspólnymi siłami pozbyliśmy się kłopotu , który tak bardzo niszczył mi życie. A myślałem, że to jest niemożliwe!
kiciś

Re: Alkoholizm

Post autor: kiciś »

Alkoholizm to dość poważne uzależnienie z którym to należy walczyć. Wiadomo, że samemu sobie nie poradzimy z tym problemem dlatego też tak ważne jest, aby przyznać się do takiego problemu i poprosić o pomoc. Bo na przykład w ośrodku Nefo znajdziemy bardzo dobrych terapeutów z pomocą których uda nam się wyjść z danego nałogu. Wystarczy tylko chcieć.
zośka

Re: Alkoholizm

Post autor: zośka »

Warto wybrać się w takiej sytuacji do sprawdzonego ośrodka jakim jest https://medox.org.pl/ . Otrzymacie tutaj fachową pomoc i duże wsparcie, dzięki któremu szybciej wam się uda uporać z problemem. Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych ośrodków, w którym można leczyć uzależnienia
olga845

Re: Alkoholizm

Post autor: olga845 »

Czuję, że dobrym wyborem w walce z alkoholizmem mogłoby być skorzystanie z takich możliwości, jak leczenie w Ośrodku Leczenia Uzależnień Medox https://medox.org.pl/. Warto się zainteresować tym tematem, bo chodzi w końcu o Wasze zdrowie. Pamiętajcie o tym dobrze!
Elżbieta

Re: Alkoholizm

Post autor: Elżbieta »

Trzymam kciuki za Twojego tatę, aby terapia przyniosła efekty. Mając już doświadczenie z osobą uzależnioną, mogę doradzić, że warto rozważyć również inne formy leczenia. Konkretnie mam właściwie na myśli zaszycie. Mój bliski także mierzył się z chorobą alkoholową i w jego przypadku skuteczna okazała się wszywka alkoholowa w Świnoujściu. Sam zabieg chirurgicznego zaszycia alkoholowego jest mało inwazyjny. Co ważne, pacjent może niemalże od razu wrócić do swoich obowiązków.
Edyta95

Re: Alkoholizm

Post autor: Edyta95 »

Podjęcie decyzji o leczeniu to bardzo trudny i niezwykle ważny krok. Alkoholizm to ciężka choroba, bo tak należy to nazwać, która wymaga leczenia. Bardzo trudne, a moim zdaniem wręcz niemożliwe jest wyjście z uzależnienia bez pomocy specjalisty. leczenie alkoholizmu odbywa się w różny sposób. Moim zdaniem skutecznym rozwiązaniem może się okazać odwyk połączony z terapią. Mam nadzieję, że Wam i waszym bliskim uda się poradzić sobie z tą chorobą . Wiem, że nie jest to proste, ale przy dobrym wsparciu, na pewno się uda
ArielkaŻ

Re: Alkoholizm

Post autor: ArielkaŻ »

Uzależnienie to poważny problem i powiem wam, ze ja walczyłam z tym problemem przez lata i podejrzewałam, że mogę być uzależniona ale przecież czy Pani profesor może być pijaczką ? chyba nie ? a jednak. Dobrze, ze moja koleżanka, która również zmagała się z tym problemem i dała mi wizytówkę tego ośrodka uzależnień w Warszawie na Wilanowie. Zamknęłam wszystkie sprawy na uczelni i wzięłam długie zwolnienie lekarskie od psychiatry i pojechałam do tego środka https://terapiawenus.pl/o-nas/ . Byłam bardzo zaskoczona wysokim standardem i domową atmosferą . Polecam śledzić ich również na fb https://www.facebook.com/terapiawenus/ .
vierna

Re: Alkoholizm

Post autor: vierna »

Niestety alkoholizm istnieje nie od dzisiaj i jak dotąd były już opracowywane najróżniejsze metody walki z tym nałogiem. Tutaj https://wszywka-poznan.pl/zastrzyk-antyalkoholowy.html nawet możecie poczytać sobie o zastrzykach antyalkoholowych, które miały wejść, ale zostały wycofane ze sprzedaży? O oszustwach i realnych skutecznych metodach.
larka

Re: Alkoholizm

Post autor: larka »

Kazdy kto ma problem z uzalezaieniem od alkohplu i nie jest w stanie sobie poradzic, powinien zglosic sie po profesjonalną pomoc, mozna to zrobic w osrodku tratwa w wisle
ODPOWIEDZ