Terapia uzależnień

Inspiracje, pomysły, rady. Wymieniamy się rozwiązaniami na prezenty na każdą okazję. Dla bliskich, znajomych i kolegów z pracy.
Awatar użytkownika
KarinaMa
Posty: 102
Rejestracja: 22 paź 2019, 22:25

Terapia uzależnień

Post autor: KarinaMa »

Warto dobrze zastanowić się nad tym, w jaki sposób powinniście zwalczyć Wasz nałóg. Jeśli próbowaliście zrobić to samodzielnie, to na pewno przekonaliście się już o tym, że to bardzo ciężkie. Właśnie dlatego warto skorzystać ze wsparcia specjalistów z https://poradniasalomon.com.pl/ To na pewno przyniesie Wam dobre efekty.
Awatar użytkownika
she
Posty: 35
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:41

Re: Terapia uzależnień

Post autor: she »

Czego by nie powiedzieć, to uzależnienia wyniszczają i człowieka i bliskie mu osoby. Dlatego wcale się nie dziwię, że punkty takie jak Ośrodek Nefo są właściwie popularne. Bo dzięki nim tak naprawdę ratuje się nie tylko jednostka, ale i jego otoczenie. Sama rozważam, czy mamy jakoś nie namówić do leczenia tam. W końcu walczą o zdrowie i życie.
Awatar użytkownika
Tori
Posty: 124
Rejestracja: 04 lis 2019, 21:04

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Tori »

Jeśli osoba uzależniona wie, że ma problem i chce pomocy, to jest już większa część sukcesu, naprawdę. Dobry ośrodek, jak Terapie Tu i Teraz z Krakowa https://www.alkoholizm.org.pl a właściwie pracownicy, terapeuci, na pewno pomogą wygrać z nałogiem.
Awatar użytkownika
eve
Posty: 67
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:16

Re: Terapia uzależnień

Post autor: eve »

Czeka nas prawdziwa gehenna, ale muszę wyciągnąć córkę z uzależnienia. Wpadła w najgorszy, moim zdaniem, nałóg, czyli w narkotyki. I nic z tym nie można zrobić, proszą i płacząc, nic nie zdziałamy. Chcemy ją zamknąć w ośrodku Terapii Forest , gdzie mają nowoczesne metody leczenia, ale i bardzo podoba nam się okolica. Czy możemy to zrobić wbrew jej woli, skoro jest nieletnia?
Awatar użytkownika
laura345
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2020, 11:25

Re: Terapia uzależnień

Post autor: laura345 »

Jeśli chodzi o ośrodek forest (https://osrodek-uzaleznien.pl/) to nie wiem czy można tam kogoś zamknąć pomimo jego woli. Najlepiej będzie jak tam bezpośrednio zadzwonisz i dopytasz, powinni wiedzieć. Ja byłam na terapii i mam pozytywne opinie, ale wszyscy co byli w mojej grupie sami się tam zgłosili
Awatar użytkownika
ja1234
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2020, 10:22

Re: Terapia uzależnień

Post autor: ja1234 »

Jak dobrze pamiętam, to właśnie Ośrodek Nefo polecała moja znajoma. Podobno dzięki nowatorskiej metodzie leczenia, udało im się odciągnąć syna od problemów z hazardem. W rodzinie mam kogoś, kto się pod takie leczenie kwalifikuje i powiem szczerze, że chyba się na to zgodzę, żeby ją zapisać właśnie do tego ośrodka. Może to coś pomoże. Czytałam dużo o ośrodku i jest bardzo zachwalany. Dla zainteresowanych ich strona: https://nefo.pl/
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 183
Rejestracja: 17 lut 2020, 12:29

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Luna »

Sprawdźcie sobie ośrodek zwalczający uzależnienia o nazwie Medox http://medox.org.pl/ w Nowym Modlinie. To prywatna klinika z duzym doswiadczeniem. Mają tam dobrych specjalistów, którzy potrafią zająć się pacjentami w różnych stadiach uzależnienia. Na stronie znajdują się wszelkie niezbędne informacje, z którymi moim zdaniem warto się zapoznać.
Awatar użytkownika
jol879
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2020, 19:01

Re: Terapia uzależnień

Post autor: jol879 »

Uważam, że powinniście skorzystać z terapii uzależnień, jeśli tylko macie jakiekolwiek problemy np. z narkotykami. Na stronie https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/jak-le ... arkotykow/ możecie znaleźć sobie informacje, jak leczyć takie uzależnienie, ale bez pomocy specjalistów się nie obejdzie.
Awatar użytkownika
marilka
Posty: 80
Rejestracja: 07 maja 2020, 11:44

Re: Terapia uzależnień

Post autor: marilka »

Wiem o czym mówicie, bez terapii mój dziadek nie poradziłby sobie z uzależnieniem od alkoholu. Na początku był bardzo sceptycznie do tego nastawiony i nie chciał się leczyć i przyznać do tego, że jego nałóg wyniszczał całą nasza rodzinę. Na szczęście przemyślał to wszystko i zgodził się na terapię alkoholową w Prywatnym Ośrodku Terapii Uzależnień – ODPOCZNIENIE w Lipnicy https://www.terapia-odpocznienie.com.pl ... alkoholowa. Tam naprawdę uzyskał pierwszą profesjonalną pomoc, która zmieniła całą resztę jego życia. Dzięki nim dziadek nie pije już od lat, polecam.
Awatar użytkownika
grann
Posty: 114
Rejestracja: 06 maja 2020, 12:18

Re: Terapia uzależnień

Post autor: grann »

Jeżeli chodzi o terapię, to sama też chodziłam na takową do System Med Ośrodka Leczenia Uzależnień w Morawicy https://www.systemmed.pl/dda/. Jestem DDA i niestety piętno, które nosiłam w sobie przez całe życie sprawiło, że miałam wiele problemów, nie radziłam sobie w pracy i w życiu prywatnym, deprecjonowałam się na każdym kroku i postanowiłam to zmienić. Terapia bardzo wiele wniosła, obecnie dalej pracuję nad sobą, ale nie jestem już cieniem samej siebie, tylko pewną siebie kobietą, która wiec co chce i jak to osiągnąć, polecam ten ośrodek serdecznie.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 225
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:05

Re: Terapia uzależnień

Post autor: kozi44 »

Jeśli chodzi o temat psychoterapii to moim zdaniem warto jest też zainteresować się opisaną tutaj https://wetalk.pl/blog/co-to-jest-tekst ... na-online/ psychoterapią tekstową. Może komuś z was przypadnie do gustu ta forma terapii i będziecie chcieli się na nią zdecydować
Awatar użytkownika
astronauta12
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2020, 12:55

Re: Terapia uzależnień

Post autor: astronauta12 »

Proszę o szybką odpowiedź! Mój tata potrzebuje pomocy terapeuty i postanowiliśmy znależć dla niego ośrodek. Najlepiej wypada Forest, czy ktoś może podzielić się doświadczeniem? Dziękuję za odpowiedź!
Awatar użytkownika
mimi88
Posty: 29
Rejestracja: 08 lip 2019, 10:50

Re: Terapia uzależnień

Post autor: mimi88 »

Zgadzam się z powyższymi wpisami, największa część sukcesu jest wtedy, gdy uzależniony chce sam sobie pomóc. Niezbędne jest wsparcie rodziny, która musi poszukać najlepszego ośrodka i terapeuty. Pomocny może też się okazać esperal. Nałogowiec świadomie podpisuje umowę na jego wszczepienie. Jest to skuteczna metoda, polecam poczytać o tym tutaj http://www.esperal24h.pl/.
ODPOWIEDZ