Rolnictwo - nawozy

Kącik poleceń i rekomendacji. Polecamy sklepy, usługi, rozwiązania.
Michałł

Rolnictwo - nawozy

Post autor: Michałł »

Jakie nawozy stosujecie na pszenicę i żyto? Niedługo przejmuję kilka hektarów ziemi po moim tacie. Nie znam się zbytnio na rolnictwie, a nie chcę żeby to wszystko leżało odłogiem. Czy waszym zdaniem nawozy azotowe http://nitrogenpolska.pl się sprawdzą przy takich uprawach?
Ćwiek

Re: Rolnictwo - nawozy

Post autor: Ćwiek »

Tak to prawda samo nawożenie jest niezwykle ważne, ale moim zdaniem również powinniśmy wiedzieć jak radzić sobie z różnego rodzaju problemami w kwestii uprawy pszenicy ozimej. Całkiem niedawno natrafiłem na bardzo fajny artykuł https://museumspass.eu/Jak-zwalczac-i-z ... zimej.html gdzie dokładnie opisano to jak poradzić sobie z grzybami na pszenicy.
Heniuś

Re: Rolnictwo - nawozy

Post autor: Heniuś »

Myślę, że na dzień dzisiejszy raczej nikt nie wyobraża sobie rolnictwa bez nawozów oraz oczywiście właściwych oprysków. Jak dla mnie także bardzo ciekawie na stronie https://www.noweinfo.pl/jak-chronic-psz ... chorobami/ poruszono kwestię ochrony pszenicy ozimej przed różnymi typami chorób.
Robert Nawrot

Re: Rolnictwo - nawozy

Post autor: Robert Nawrot »

Jest rzeczą oczywistą, że dzisiejsze rolnictwo nie mogłoby istnieć bez nawozów. Ale pytanie brzmi, gdzie takie nawozy znaleźć, gdzie szukać informacji na ten temat? Najważniejsze, żeby były ekologicznie, najbardziej przyjazne ludziom, wiadomy pracujemy z nimi codziennie. Na wszystkie te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź na tej stronie https://sadowniczeabc.pl/
Becia8

Re: Rolnictwo - nawozy

Post autor: Becia8 »

Taka kwestia jak ubezpieczenie rolne jest kluczowa dla każdego rolnika. Chroni ono gospodarstwo przed różnymi ryzykami, takimi jak klęski żywiołowe czy choroby zwierząt. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://www.ergohestia.pl/dla-firmy/ube ... nia-rolne/ Dzięki odpowiedniej polisie można prowadzić działalność rolniczą z większym spokojem.
ODPOWIEDZ