Jak usunąć owady z maski samochodu?

Znasz się na samochodach? A może szukasz porady lub polecenia? Wszystko o autach, serwisach samochodowych, ubezpieczeniach, przepisach drogowych.
Awatar użytkownika
Edidi
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2020, 13:25

Jak usunąć owady z maski samochodu?

Post autor: Edidi »

Witajcie, czy możecie poradzić, jak pozbyć się tych owadów - rozsianych na przodzie auta? Wróciłam kilka dni temu z wakacji nad morzem i cały przód mam obklejony owadami, lub ich resztkami. Byłam wczoraj nawet na myjni, ale to nie załatwiło sprawy, tak jakbym chciała. Auto jest czystsze, ale coś tam jeszcze z tych owadów pozostało. Czytałam, że poza stroną estetyczną, pozostawienie śladów insektów szkodzi powłoce lakierniczej, a na chwilę obecną, nie stać mnie na usługi lakiernika.

pozdrawiam, Edyta
catering dietetyczny - moja droga do sukcesu
Awatar użytkownika
KarinaMa
Posty: 102
Rejestracja: 22 paź 2019, 22:25

Re: Jak usunąć owady z maski samochodu?

Post autor: KarinaMa »

Przecież owady są problemem nie tylko na masce samochodu ;) Jeśli ktoś mieszka w okolicy lasu czy wody, to na pewno szczególnie odczuwa ten problem. Właśnie dlatego warto być świadomym tego, co może się najlepiej sprawdzić w kontekście zapobiegania owadom. W https://allegro.pl/produkt/bros-proszek ... e6ddb30ffd macie świetnie przedstawione, w jaki sposób jesteście w stanie wpłynąć chociażby na pozbycie się mrówek. To ważna rzecz, miejcie to cały czas na uwadze.
Awatar użytkownika
annaw
Posty: 62
Rejestracja: 08 cze 2019, 10:57

Re: Jak usunąć owady z maski samochodu?

Post autor: annaw »

Z tym czyszczeniem samochodu to nigdy nie ma lekko :) Także zimą, kiedy w mrozie niełatwo umyć nasz samochód. Dlatego zamieszczam link z kilkoma wskazówkami dotyczącymi czyszczenia auta w zimie: https://zakrzewski-holowanie.pl/czyste- ... chod-zima/ .
Awatar użytkownika
saru
Posty: 109
Rejestracja: 17 cze 2019, 23:09

Re: Jak usunąć owady z maski samochodu?

Post autor: saru »

[quote=annaw post_id=13139 time=1614953823 user_id=85]
Z tym czyszczeniem samochodu to nigdy nie ma lekko :) Także zimą, kiedy w mrozie niełatwo umyć nasz samochód. Dlatego zamieszczam link z kilkoma wskazówkami dotyczącymi czyszczenia auta w zimie:

Na koniec można użyć odpowiednich kosmetyków samochodowych np. https://shiningcar.pl/testery/finish-ka ... -paste-wax aby lepiej zabezpieczyć samochód na taką ewentualność.
ODPOWIEDZ