Wentylacja na wysokim poziomie

Tutaj znajdziesz ciekawostki, informacje z różnych dziedzin.
Awatar użytkownika
Lisa68
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2021, 9:17

Wentylacja na wysokim poziomie

Post autor: Lisa68 »

Cześć wam. Jakiś czas temu przeczytałam, że gruntowny wymiennik ciepła może wspomagać efektywność rekuperatora i podnieść komfort wentylacji. Czy ktoś z was wie na ten temat coś więcej i chciałby się wypowiedzieć? Zależy mi na tym, bo mam w planie zakupić właśnie taki element. Dajcie znać, czy warto.
Awatar użytkownika
part
Posty: 100
Rejestracja: 16 lip 2020, 18:45

Re: Wentylacja na wysokim poziomie

Post autor: part »

Raczej się nie orientuję, my mamy po prostu dobry rekuperator i już są z niego oszczędności, plus powietrze w domu mamy świetne. Kupiliśmy rekuperator NIKOL (od tego producenta z Sobolewa pod Białymstokiem), w bardzo dobrej cenie, a dostaliśmy jeszcze dofinansowanie 5000 zł na niego z programu "czyste powietrze", bo spełnia on wszystkie wymagania tego programu https://nikol.pro/koszt-rekuperacji/ Naprawdę lepiej nie mogliśmy trafić, u nich na stronie jeszcze wypełniliśmy formularz i dostaliśmy wycenę montażową. Polecam.
Awatar użytkownika
dzer
Posty: 207
Rejestracja: 30 kwie 2020, 17:55

Re: Wentylacja na wysokim poziomie

Post autor: dzer »

Uważam, że rekuperacja załatwi sprawę. Sami mamy już rekuperator w domu i jesteśmy w pełni zadowoleni z tego, jak to urządzenie działa i z jakości powietrza w domu. Odzysk ciepła jest to dodatkowym plusem. Sprzęt zakupiliśmy w sklepie internetowym firmy ECO Solutions. Ich oferta jest szeroka, posiadają wysokiej jakości produkty od rzetelnych producentów. Ceny mają atrakcyjne, sklep szczerze wam polecam.
Awatar użytkownika
bretta
Posty: 94
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:50

Re: Wentylacja na wysokim poziomie

Post autor: bretta »

My mamy wentylację z odzyskiem ciepła. Zaproponował nam ja architekt już na etapie projektu, a my ja chętnie zaakceptowaliśmy. Wentylację wykonała firma Aero-Serwice INC https://www.aeroserwice.pl/oferta/wentylacja z Częstochowy. Oni wykonali u nas pełen montaż wentylacji oraz klimatyzacji (bo na tę instalację również się zdecydowaliśmy). Pracowali szybko, ale byli dokładni, upewnili się, że wszystko działa prawidłowo, polecam ich serdecznie.
Awatar użytkownika
elwwi
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2020, 9:24

Re: Wentylacja na wysokim poziomie

Post autor: elwwi »

My się kompleksowo zajęliśmy naszą wentylacją. Wszystkie potrzebne nam rury, kolana, przejścia, itp. z rur ocynkowanych, kupiliśmy ze sklepu internetowego firmy Frawent https://sklep.frawent.pl/29-przejscia Ich oferta jest rozbudowana, mają szeroki zakres usług, zdecydowanie wam ich polecam. Ceny dostępnych tam produktów są konkurencyjne, rury są porządne, naprawdę warto się w nie zaopatrzyć.
Ania124

Re: Wentylacja na wysokim poziomie

Post autor: Ania124 »

Ja mam zainstalowany system do oczyszczania powietrza i jest to super rozwiązanie. Do tego czas od czasu kupuję verso cf 1000 filtr i na pewno jest odczuwalne, ze powietrze w domu jest lepszej jakości. Bardzo polecam zastanowić się nad instalacją takiego systemu u siebie w domu.
wewuś84

Re: Wentylacja na wysokim poziomie

Post autor: wewuś84 »

U nas wentylacja była niezbędna bo wchodziło do domu wilgoć i musieliśmy dokonać naprawdę dużej roszady w domu. Montażem wentylacji zajęła się u nas firma https://www.hojero.pl . Firma zajęła się najpierw projektem a potem kompleksowym wykonaniem. Polecam!
ODPOWIEDZ