Skuteczna nauka języków

Tutaj znajdziesz ciekawostki, informacje z różnych dziedzin.
Awatar użytkownika
brunhilda1960
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2020, 15:26

Skuteczna nauka języków

Post autor: brunhilda1960 »

Jak myślicie, jak skutecznie nauczyć się dowolnego języka obcego? Mam w planach zapisać się na stacjonarny kurs języka chińskiego, bo nie wydaje mi się, żebym sama w domu poradziła sobie z opanowaniem wszystkich zasad i reguł. Ktoś z was zdecydował się na taki kurs? Byliście zadowoleni z efektów?
eśkier

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: eśkier »

Dla obcokrajowców nasz język jest nie do przyswojenia. Mam przyjaciółkę z wymiany z Niemiec, która za wszelką cenę chciała nauczyć się języka polskiego. Okazało się, że można. Skorzystała z nauki dzięki https://polishnow.pl/pl/kurs-indywidualny/ . Dzięki temu, że tam się zapisała dzisiaj możemy się porozumiewać po polsku.
ędwąrd

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: ędwąrd »

Najważniejsze jest nie tylko motywacja, ale i również ciągłe ćwiczenia. Można to robić za pomocą różnych aplikacji jak Duolingo dla przykładu. Aby jeszcze sprawniej uczyć się języka, polecam oglądać wiadomości i seriale. Dzięki temu też się osłuchasz z językiem i zobaczysz jak bogaty jest też język - w jakim kontekście czego się używa itd.


--------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam,
Edward z https://www.bank-opening-times.com/
Niśka

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: Niśka »

ędwąrd pisze: ↑25 maja 2021, 7:54 Najważniejsze jest nie tylko motywacja, ale i również ciągłe ćwiczenia. Można to robić za pomocą różnych aplikacji jak Duolingo dla przykładu. Aby jeszcze sprawniej uczyć się języka, polecam oglądać wiadomości i seriale. Dzięki temu też się osłuchasz z językiem i zobaczysz jak bogaty jest też język - w jakim kontekście czego się używa itd.

Angielski mam opanowany ze względu na to,ze studiowałam fil. angielską. Teraz uczęszczam na kurs języka niemieckiego w szkole katarina w Warszawie ;)


--------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam,
Edward z https://www.bank-opening-times.com/
Awatar użytkownika
astronom
Posty: 204
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:28

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: astronom »

Faktycznie sama nauka języków obcych jak najbardziej powinna być skuteczna i ja jestem zdania, że także i sami nauczyciele powinni raz na jakiś czas podnosić swoje kompetencje. Po przeczytaniu https://togethermagazyn.pl/zwiekszenie- ... to-zrobic/ wiem już nawet gdzie mogą to zrobić.
małakara

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: małakara »

Z drugim językiem dużo łatwiej było mi znaleźć pracę więc nie żałuję czasu poświęconego na naukę :) podręczniki i książki do francuskiego zamawiam przez stronę księgarni Siesta która jest dobrze zaopatrzona jeśli chodzi o literaturę zagraniczną, a do tego szybko realizują wysyłki. A Ty jakie masz dalsze plany w związku z nauką języka?
Magduś

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: Magduś »

W swoim życiu uczyłam się francuskiego, niemieckiego i angielskiego. Tak z własnego doświadczenia powiem, że najbardziej skuteczna okazała się nauka angielskiego online z lektorem https://akcent-edu.pl/jezyk-angielski-lodz-k-44.html Tutaj nauczyłam się najwięcej i wydaje mi się, że sekret tkwi w tym, że to było wszystko online. Jakoś bardziej potrafiłam się skupić niż na zajęciach stacjonarnych.
łosesek

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: łosesek »

Skuteczna nauka języków może też odbywać się w domowym zaciszu. Wystarczą e-korepetycje, a książki oraz podręczniki w niskich cenach, zakupicie tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/wir-smart-2 ... 22491.html . Moim zdaniem ta księgarnia posiada świetną ofertę, która przyciąga niskimi cenami oraz szerokim zakresem asortymentu.
Mńiszka

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: Mńiszka »

Planując wyjazd do Niemiec na dłuższy czas, zależało mi na tym, żeby choć trochę nauczyć się podstaw języka. Z polecenia trafiłam do Centrum Językowego BEST GERMAN we Wrocławiu przy ul. Krakowskiej, gdzie uczęszczałam na kurs https://www.bestgerman.pl/kursy-jezykow ... -doroslych Nie spodziewałam się, że tak szybko przyswoję pierwsze słowa i zwroty, ale wiem, że to wszystko zasługa doskonałych lektorów. Poza tym na zajęciach panuje niezwykle sympatyczna atmosfera, co sprzyja otwarciu na pochłanianie wiedzy.
móranowska

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: móranowska »

Najrozsądniej udać się na kursy językowe. Ja jestem świeżo po skorzystaniu z tych, jakie oferowali https://bradburyschool.com/angielski-dla-dzieci/ . Ich jakość absolutnie sprostała moim wymogom a do tego pozwoliła na władanie językien angielskim w bardzo dobry sposób, za granicą. Fajnie tak dogadać się z ludźmi z innego kraju!
Awatar użytkownika
kwiatek
Posty: 460
Rejestracja: 23 maja 2019, 8:26

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: kwiatek »

A kto z Was zna języka angielski? Na jakim jesteście poziomie? Jak radzicie sobie na przykład ze stopniowaniem przymiotników? Ja ostatnio trafiłam na fajną lekcję na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/blog/stopni ... usisz-znac. Zostało tam wyjaśnione właśnie, jak stopniować przymiotniki w języku angielskim ;)
Sandra Ł.

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: Sandra Ł. »

Dziecko warto otoczyć językiem, także poprzez częste zwracanie się do niego w obcej mowie. Może być to zwykła rozmowa w trakcie codziennych aktywności – na przykład przy jedzeniu lub myciu. W ten sposób dziecko pozna sformułowania z tym związane i będzie ich używać. Poznaj inne pomocne wskazówki https://bydgoszcz.naszemiasto.pl/angiel ... c5-8401867. Nauka na tak wczesnym etapie pozwala także odkryć, czy nasze dziecko wykazuje predyspozycje językowe.
Krzyś66

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: Krzyś66 »

Jeśli nie potraficie samodzielnie zmotywować się do nauki np. języka angielskiego, to myślę, że warto zapisać się na kurs języka angielskiego. W Ling Team jest możliwość zapisania się, aż na 6 różnych kursów np. dedykowanym dla firm. Zajęcia mogą odbywać się zarówno online jak i w sposób tradycyjny. Co ważne, grupy są małe -maksymalnie 6 osób. Placówka zapewnia materiały dydaktyczne, które pomogą wam w utrwalaniu wiedzy.
agaćka1

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: agaćka1 »

Uważam, że nauka języków obcych jest bardzo ważna niezależnie od wieku. W dzisiejszych czasach warto skorzystać z takiej opcji jak lekcje online z lektorem. W Edoo znajdziecie taką możliwość - na przykład jeśli chodzi o naukę do egzaminu FCE: https://edoo.pl/przygotowanie-do-egzaminu-fce/ .
Renia

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: Renia »

Gdy macie możliwość i środki warto zapisać pociechę na kurs języka obcego, gdy ma kilka lat, aby łatwiej było go przyswoić. Polecam kursy dla dzieci Kraków zwłaszcza jeżeli jesteście z Krakowa. Uważam, że warto nauczyć się języka niemieckiego, może to pomóc w przyszłości w budowaniu kariery : ) Zadbajmy, więc o przyszłość naszych dzieci już dziś : )
Stanisława

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: Stanisława »

Wydaje mi się, że warto znaleźć przede wszystkim renomowaną szkołę z dobrymi opiniami. To już połowa sukcesu. Ja się uczę tutaj http://www.elc.pl/ i pierwsze postępy widziałam bardzo szybko. Na początku umiałam się tylko przedstawić, a teraz mówię już bez problemu. Lubię się uczyć angielskiego, a dzięki tej szkole mogę to robić jeszcze skuteczniej. A Wy gdzie się uczycie? Ile czasu zajęła Wam nauka zanim zaczęliście wszystko rozumieć i oczywiście mówić w tym języku?
Kit2

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: Kit2 »

Jak skutecznie uczyć się języka? Jakie macie rady dla opornych na wiedzę? Chemia, fizyka, matematyka w jednym palcu, a języka nie potrafię się nauczyć...
Mil65

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: Mil65 »

Jeśli chodzi o naukę języka, to bardzo fajnym rozwiązaniem jest kurs online języka angielskiego od Szybkiej Nauki Pro. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nim czegoś więcej, pod adresem: https://www.facebook.com/SzybkaNaukaPro/?locale=pl_PL jest więcej informacji na ten temat.
ODPOWIEDZ