Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Tutaj znajdziesz ciekawostki, informacje z różnych dziedzin.
Awatar użytkownika
Sofroniusz-69
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2020, 6:02

Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: Sofroniusz-69 »

Co sądzicie na temat przydomowych oczyszczalni ścieków? Zainteresowała mnie ta instalacja, bo ponoć pozwala sporo zaoszczędzić na ściekach, ale jest też bezpieczniejsza dla środowiska. Waszym zdaniem warto w to inwestować?
Awatar użytkownika
seweryn
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2020, 20:46

Re: Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: seweryn »

Dobrze zbudowana i sprawnie działająca oczyszczalnia jest wygodna i tania w eksploatacji. Moją budowali fachowcy z Bio Hydro System, więc gdybyś się zdecydował, to warto o nich pamiętać. W razie potrzeby doradzą Ci optymalne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
naya
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2020, 8:49

Re: Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: naya »

Jasne, że warto. Uważam, że obecnie, gdy nie ma się podłączenia do sieci kanalizacyjnej, to właśnie przydomowa oczyszczalnia jest najlepszym rozwiązaniem. My mamy oczyszczalnię biologiczną Eko Bio od firmy MAWEX-EKO z Brzeska https://oczyszczalniebiologiczne-mawex. ... a-eko-bio/ i super nam się sprawdza. To rzetelna firma, ich oferta jest dopasowana do klienta, po prostu opłaca się skorzystać z ich usług, zarówno pod względem cenowym, jak również i ze względu na to jak dobrze pracują, polecam.
Awatar użytkownika
bretta
Posty: 94
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:50

Re: Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: bretta »

Warto, warto. Jest wiele rodzajów przydomowych oczyszczalni ścieków, my mamy oczyszczalnię hybrydową BDH od producenta Metria z Warszawy https://metria.pl/produkty/oczyszczalni ... ydowa-bdh/. Oczyszczalnia hybrydowa to mechaniczno-biologiczne połączenie, działające na zasadzie niskoobciążonego osadu czynnego i samoczyszczącego fluidalnego złoża biologicznego. Jest to bardzo skuteczne, trwałe i tanie w eksploatacji. Cenowo wyszło bardzo korzystnie, a sama oczyszczalnia działa niezawodnie, polecam.
Awatar użytkownika
astronom
Posty: 202
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:28

Re: Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: astronom »

Myślę, że warto i jeśli w ogóle nie mamy możliwości podłączenia się do kanalizacji to wtedy pozostaje nam oczyszczalnia lub szambo. Ja jestem również zdania, że tak jak napisano w https://www.dostudni.pl/przepompownia-s ... y,b81.html to przepompowania ścieków w piwny może być ciekawym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
jull
Posty: 110
Rejestracja: 08 wrz 2020, 16:44

Re: Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: jull »

Tak, ja nie wyobrażam sobie teraz mieć szamba, w XXI wieku, gdzie istnieją o wiele bardziej ekologiczne rozwiązania, zwłaszcza takie, które pozwalają na powrót oczyszczonej wody do obiegu. My mamy przydomową oczyszczalnię biologiczną, która działa niezawodnie. Skorzystaliśmy z oferty firmy Bio Eden z Wiśniowej Góry koło Łodzi https://www.bioeden.eu/oferta/biologicz ... ie-sciekow. Oni mają świetne produkty, najwyższej jakości i w korzystnej cenie, polecam ich serdecznie.
Awatar użytkownika
wire
Posty: 74
Rejestracja: 16 cze 2020, 9:23

Re: Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: wire »

Jasne, że tak. My nie mamy u siebie sieci kanalizacyjnej, więc mamy właśnie oczyszczalnię. Jest to opcja ekologiczna, w zasadzie mało co trzeba przy tym robić, zatem jest to też wygodne rozwiązanie. Zbiornik oczyszczalni przydomowej kupiliśmy od rzetelnej firmy Usługowo-Handlowej MiM Mariusz Mańkowski ze Szczecina https://sklep.zbiorniki.szczecin.pl/pl/ ... sciekow/29. Ich produkty są najwyższej jakości, oczyszczalnia działa bez żadnego problemu, jest szczelna, nie psuje się, cenowo też wyszła korzystnie, polecam.
kryśka2

Re: Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: kryśka2 »

U mnie jest szambo i powiem wam, że jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania. Nie zamieniałabym na przydomową oczyszczalnię. Dodatkowo, niedawno zmieniłam firmę, która wywozi nam to szambo i teraz mamy naprawdę świetną obsługę - świadczy ją https://wywozszamba-dabrowagornicza.pl/ - są zawsze na czas, sprawnie i bezproblemowo zajmują się czyszczeniem szamba.
Awatar użytkownika
dzer
Posty: 207
Rejestracja: 30 kwie 2020, 17:55

Re: Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: dzer »

Dokładnie tak, jak piszesz. Oczyszczalnia przydomowa to bardziej ekologiczna opcja, w końcu ścieki zostają na miejscu oczyszczone i w postaci wody wracają do obiegu. Oszczędza się, bo taka oczyszczalnię oczyszcza się rzadko, w porównaniu do szamba, a sama oczyszczalnia jest bezpieczna i bezobsługowa. My taka instalację mamy z firmy Roboty Ziemne Bartosz Jankowiak https://www.robotyziemneleszno.pl/przyd ... ie-sciekow . Ceny mają dobre, jakość ich oczyszczalni jest wysoka, z naszą nie dzieje się nic złego, jest niezawodna.
Michał

Re: Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: Michał »

Ja uważam że tak warto. Sam mam taką oczyszczalnię. Wiadomo że trzeba też o nią odpowiednio zadbać. W tym celu stosuję produkty od firmy https://biofos.pl są to biologiczne preparaty do szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Preparat powoduje zmniejszenie ilości osadu, upłynnienie zawiesiny oraz redukcję uciążliwych zapachów. Polecam bo to dobre i sprawdzone produkty.
Awatar użytkownika
elwwi
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2020, 9:24

Re: Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: elwwi »

Jak nie ma możliwości podłączenia się do sieci, to jest to bardzo dobra opcja. Przede wszystkim mamy ekologie, bo ścieku, zanim wrócą do obiegu jako woda, to są oczyszczone. Oczyszczalnię SBR kupiliśmy od producenta EnEko http://eneko.com.pl/kontakt/ w Gliwicach. To rzetelna firma. Mają wysokiej jakości produkty. Oczyszczalnia jest ekologiczna, biologiczna, działa niezawodnie, nie ma zapachu, nic nam w niej nie przeszkadza, wprost przeciwnie, szczerze ją polecamy.
Awatar użytkownika
maki
Posty: 83
Rejestracja: 08 maja 2020, 15:37

Re: Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: maki »

Mamy przydomową oczyszczalnię ścieków, od nieco ponad roku z niej korzystamy, bo wprowadziliśmy się do naszego nowego domu. Oczyszczalnię kupiliśmy z firmy Bio-Eko Plus https://www.oczyszczalnie-szamba.pl/ofe ... yszczalnie w Garbach pod Poznaniem. Ich produkty są bardzo dobrej jakości, oczyszczalnia działa niezawodnie, jest dostosowana do naszego zapotrzebowania. U nich zaopatrzyliśmy się także w zbiornik na deszczówkę, który bardzo się przydaje. Podczas suszy, to z niego, z wody w nim nazbieranej podlewany nasze rośliny, polecam.
Bogusława

Re: Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: Bogusława »

Jak już jesteśmy w temacie oczyszczalni, to powiem wam, że warto dobrze zastanowić się nad pojemnością takiego szamba betonowego. Z tego co wiem, to tutaj https://szamba-septic.pl/szamba-betonowe/opole/ możecie dokładnie zapoznać się z ofertą, jaką przedstawia jedna z firm, która ma w tym temacie ogromne doświadczenie. Sprawdźcie i wybierzcie mądrze.
Awatar użytkownika
eapl
Posty: 90
Rejestracja: 17 maja 2020, 11:45

Re: Przydomowa oczyszczalnia - warto?

Post autor: eapl »

My tak samo, mamy oczyszczalnie, ale tez od razu, z tej samej firmy kupiliśmy sobie zbiornik na deszczówkę. Skorzystaliśmy z oferty producenta Maro https://ekomaro.pl/zbiorniki-na-deszczowke/ z Wrocławia. Oczyszczalnia jest my biologiczna. Jej dopasowaniem do naszego zapotrzebowania zajęli się bezproblemowo. Ona działa niezawodnie, a co do zbiornika na deszczówkę, to też jesteśmy z niego zadowoleni, jest szczelny, dobrze przechowuje wodę, której używamy podczas suszy i nie tylko, do podlewania. Firmę zdecydowanie polecam.
ODPOWIEDZ