Jak żyć ekologicznie?

Tutaj znajdziesz ciekawostki, informacje z różnych dziedzin.
Awatar użytkownika
zofia_67
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2021, 2:50

Jak żyć ekologicznie?

Post autor: zofia_67 »

Hej wszystkim! Ciekawi mnie czy dbacie o ekologiczny styl życia? Ja od jakiegoś czasu staram się wdrażać w moim codziennym życiu rozwiązania, które faktycznie mogą w jakiś sposób pozytywnie wpłynąć na środowisko. Kupuję na przykład ekologiczne środki czystości, unikam plastiku, segreguję śmieci. Jakie działania wy podejmujecie? Pochwalcie się! :)
gąska

Re: Jak żyć ekologicznie?

Post autor: gąska »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej ... https://wywozodpadowwroclaw.pl/
Dościan

Re: Jak żyć ekologicznie?

Post autor: Dościan »

Ja skupiam się na podstawowych kwestiach takich jak segregowanie śmieci i recykling, a wkrótce będę też powoli wdrażał inne działania. Co do segregowania odpadów, bardzo chwalę sobie usługi firmy Lekaro z Woli Duckiej, która zajmuje się odbiorem i wywozem różnego rodzaju odpadów. Ostatnio robiłem bardzo duży remont, po którym zostało sporo różnego rodzaju śmieci - odezwałem się do Lekaro, a oni zajęli się segregacją i recyklingiem wszystkich materiałów: https://lekaro.pl/oferta/segregacja-odp ... dowlanych/ Uważam, że takie rozwiązanie to świetna sprawa, bo po remontach i budowach zostaje naprawdę ogromna ilość odpadów, które, nieodpowiednio zutylizowane, będą dużym obciążeniem dla środowiska!
dorotapiechtań

Re: Jak żyć ekologicznie?

Post autor: dorotapiechtań »

Jesli chcemy żyć ekologicznie, to trzeba podjąć działania w różnych obszarach naszego życia - od segregacji śmieci, przez oszczędność wody i światła oraz minimalizację używania plastiku, po wywóz elektrośmieci w odpowiednie, przeznaczone do tego punkty oraz częstsze korzystanie z roweru niż samochodu:) Wprowadzenie wszystkich zmian na raz może być czasochłonne i mozolne, a w konsekwencji - demotywujące. Warto więc zacząć małymi krokami, od jednej drobniejszej zmiany.
ODPOWIEDZ